Forum

OCS 2007 R2 SIKINTI

Bildirimler
Hepsini Temizle

OCS 2007 R2 SIKINTI

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Reactions
374 Görüntüleme
(@Serkansevincoglu)
Gönderiler: 32
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

OCS 2007 R2 Sunucumda elektrik kesitintisi nedeni ile RTC database Suspect olmuştu. Bende elimde bulunan Haziran ayındaki image dosyamdan geri dönüş yaptım. RTC Service Accountlarını tekrardan Servisler üzerinden şifrelerini yazdım. OCS 2007 R2 Çalışmaya başladı.

Sorun

1.AD üzerinde yeni açtığım kullanıcılar Windowsa oturum açtığında OCS Açılıyor. Eski kullanıcılarım sisteme login olduğunda OCS Açılmıyor direk username password ve sign in adresi geliyor. AD'de sorun yok replikalar sorunsuz. Ortamda Exchange 2007 Mevcut ordada bir sıkıntı yok.

Ne yapabilirim ?

Gönderildi : 07/12/2010 23:04

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Selam,

Anladığım kadarıyla yeni açılan accountlarda bir problem yok.Eski accountların AD üzerinde OCS attributleri duruyor mu?Örn, eski bir account'un ocs hesabını silip tekrar tanımlamayı denedin mi?

Son olarak eski accountlar CWA'dan oturum açabiliyor mu?Bu arada yapıdan biraz bahsedebilirmiyiz.Back End - Front End - CWA - Mediation-Edge neler var.

PS: Eski accountların ocs hesabını silmeden önce kendi oluşturduğu grupların olup olmadığından emin olalım.Aksi halde kendi oluşturdukları gruplar SİLİNİCEKTİR.

Gönderildi : 08/12/2010 11:41

(@yasarcugalir)
Gönderiler: 201
Estimable Member

Serkan bey, ocs konusunda yedekleme stratejiniz nedir bilmiyorum fakat hem database hemde ocs konfigurasyonlarının backuplarını almanız sizin için büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle aşağıdaki dökümlarını incelemenizi öneririm;

Office Communications Server 2007 R2 Backup and Restoration Guide:  http://download.microsoft.com/download/6/B/C/6BC8CDA8-9035-43AC-AFB8-B5B7DC550949/Office%20Communications%20Server%202007%20R2%20Backup%20and%20Restoration%20Guide.doc

OCS 2007 R2 Standard Edition Front End Automated Backups: http://www.shudnow.net/2010/01/18/ocs-2007-r2-standard-edition-front-end-automated-backups/

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 08/12/2010 12:24

(@cemengin)
Gönderiler: 923
Noble Member

bence ocssrv yi domainde düşürüp tekrar domanine alırsan sorun çözülecek gibi....

Gönderildi : 13/12/2010 16:44

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33043
Illustrious Member Yönetici

Sonuç ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/12/2010 17:12

Paylaş: