Forum

PowerShell güncelle...

Bildirimler
Hepsini Temizle

PowerShell güncelleme sonrası hata

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,195 Görüntüleme
(@orhangundas)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Windows 10 22h2 - 2604 güncellemesi  sonrasında PS aşağıdaki hatayı vermekte.

Windows güncellemesini geri aldım,PS 7.x yükseltmeleri yaptım,path/yetki/policy tekrar uyguladım , PS'ikaldırıp baştan yükledim ,ama bir türlü çözüme ulaşamadım.

Konu hakkında değerli fikir ve önerilerinizi paylaşabilir misiniz?

D:\bilgi\365\konuyagoresilme.ps1
Write-ErrorMessage : {"error":{"code":"BadRequest","message":"Index was outside the bounds of the array.","innererror":{"message":"Index was outside the bounds of the array.","type":"System.IndexOutOfRangeException","stacktrace":" at Microsoft.Exchange.Ad
min.Library.BetaHandlerInstaller.c.b__9_1(Object[] a)\r\n at Microsoft.Exchange.Admin.OData.Core.PathSegmentToExpressionTranslator.Translate(OperationImportSegment segment)\r\n at Microsoft.Exchange.Admin.OData.Core.QueryContext.ResolveQuery(ODataContex
t context, Int32 level)\r\n at Microsoft.Exchange.Admin.OData.Core.Handlers.OperationHandler.Process(IODataRequestMessage requestMessage, IODataResponseMessage responseMessage)\r\n at Microsoft.Exchange.Admin.OData.Core.Handlers.RequestHandler.TryDispat
ch(IODataRequestMessage requestMessage, IODataResponseMessage responseMessage)\r\n at Microsoft.Exchange.Admin.OData.Core.Handlers.CreateHandler.Process(IODataRequestMessage requestMessage, IODataResponseMessage responseMessage)\r\n at Microsoft.Exchang
e.Admin.OData.Core.Handlers.BatchHandler.Process(IODataRequestMessage requestMessage, IODataResponseMessage responseMessage)\r\n at Microsoft.Exchange.Admin.OData.Core.Handlers.RequestHandler.Process(Stream requestStream)"}}}
At C:\Users\user\AppData\Local\Temp\tmpEXO_jvrex14q.g1g\tmpEXO_jvrex14q.g1g.psm1:1101 char:13
+ Write-ErrorMessage $ErrorObject
+ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
+ CategoryInfo : NotSpecified: (:) [Write-Error], WriteErrorException
+ FullyQualifiedErrorId : Microsoft.PowerShell.Commands.WriteErrorException,Write-ErrorMessage

Execute-Command : Cannot bind argument to parameter 'BatchResponse' because it is null.
At C:\Users\user\AppData\Local\Temp\tmpEXO_jvrex14q.g1g\tmpEXO_jvrex14q.g1g.psm1:88654 char:13
+ Execute-Command -CmdletName 'Search-Mailbox' -Parameters ...
+ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
+ CategoryInfo : InvalidData: (:) [Execute-Command], ParameterBindingValidationException
+ FullyQualifiedErrorId : ParameterArgumentValidationErrorNullNotAllowed,Execute-Command

Gönderildi : 23/02/2023 08:30

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

PS komutunun sağlıklı çalıştığını başka bir bilgisayar da kontrol ettiniz mi?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/02/2023 11:00

(@orhangundas)
Active Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner Hocam merhaba,

elimdeki script diğer bilgisayarlarda çalışıyor , zaten sürekli kullandığım bir scriptti.

Gönderildi : 23/02/2023 13:45

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Sanırım Exchange ile ilgili bir şey yapmaya çalışıyorsun, bunun ile ilgili EMS modülü yüklü mü?

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/02/2023 16:50

(@orhangundas)
Active Member
Konu başlatıcı

O365 Exchange ile ilgili işlem yapıyorum @HakanUzuner hocam,modül yüklü.

Gönderildi : 23/02/2023 17:01

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Exchange onprem veya online aslında fark etmez, öncelikle ilgili modülleri yüklemeniz gerekli;

Connect to Exchange Online PowerShell | Microsoft Learn

Gönderildi : 24/02/2023 17:15

(@orhangundas)
Active Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner Günaydın Hocam, iyi haftalar.,

ilgili modül yüklü durumda.

Gönderildi : 27/02/2023 09:20

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Anladım o zaman bir uzman olarak uzaktan sadece hataları yorumlayabilirim, gerisi sizde;

Hatanın ilk kısmında "Index was outside the bounds of the array." ifadesi yer alıyor. Bu hatanın anlamı, bir dizinin sınırları dışında bir indekse erişmeye çalıştığınız anlamına gelir. Bu hatanın olası nedenleri arasında, geçersiz indeks numaraları, dizinin boyutunu aşan indeks numaraları veya boş bir diziye erişmeye çalışmak yer alabilir.

İkinci kısımda ise, "Cannot bind argument to parameter 'BatchResponse' because it is null." ifadesi yer alıyor. Bu hata mesajı, 'BatchResponse' parametresine null bir değer atamaya çalıştığınızda meydana gelen bir hatadır. Bu genellikle bir cmdlet'in veya fonksiyonun bir parametresine yanlış bir değer gönderdiğiniz anlamına gelir.

Sorununuzun tam nedenini belirlemek için, hatanın neden olduğu PowerShell komutlarınızı görmem gerekiyor. Ancak hatanın özetinde, PowerShell komutlarınızın geçersiz bir dizi indeksine veya yanlış bir parametreye erişmeye çalıştığı görülüyor.

Gönderildi : 12/03/2023 15:50

Paylaş: