Forum

Azure VM Public Mul...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Azure VM Public Multiple IP

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
961 Görüntüleme
(@alpkst)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,

Interface in primary public ip adresine ilave olarak (SSL Sertifika kullanmak için) Secondary private static veya dhcp olarak ip ekliyorum ama vm üzünde sadece primary ip adresini aldığını görüyorum diğer ip adreslerini manuel elle yazdığımda vm e ulaşamıyorum.FF

image

Gönderildi : 04/08/2020 16:58

(@umitseyhan)
Gönderiler: 367
Üye

Serdar Bey selamlar,

IP adresierinin vm içerisinde manuel olarak yazılmaması gerekir. Bu şekilde yaparsanız rdp yapamazsınız. Tüm ip sabitleme işlemi vm'e ati nic üzerinden yapılmalıdır.

Bilginize.

Gönderildi : 04/08/2020 22:42

(@alpkst)
Eminent Member
Konu başlatıcı

@umitseyhan

nic üzerinde tanımlıyorum seconday ip adreslerini sunucu kapalı iken sonra tekrar açtığımda seconday ip adresi görünmüyor. Sadece primary IP nin atandığını görebiliyorum

Gönderildi : 05/08/2020 09:12

(@umitseyhan)
Gönderiler: 367
Üye

Selamlar,

2. nic'i tanımladığımda bir problem gözükmüyor. Siz de işlermleri bu şekilde mi yapıyorsunuz?

image

image

Bilginize.

Gönderildi : 10/08/2020 11:21

(@alpkst)
Eminent Member
Konu başlatıcı

ben tek nic kullanıyorum 2  nic mi kullanmak gerekiyor secondary ip kullanmak için

Gönderildi : 11/08/2020 11:45

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32933
Illustrious Member Yönetici

Hayır buna gerek yok, adımları kontrol eder misiniz lütfen eksik bir şey yapıyor olmalısınız.

https://docs.microsoft.com/en-us/azure/virtual-network/virtual-network-multiple-ip-addresses-portal

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/08/2020 13:53

(@alpkst)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Azure VM e 10 adet seconday IP ekledim ve seconday iplere ssl sertifikalı olan siteleri bağladım ama load balancer çalıştığı için loadbalancer sadece primary ip adresine yönlendiriyor. Bu problem içinde load balancer a seconday ip adreslerini ekledim ve primary domaine verdiğim ssl diğer iplere gidiyor doğal olarak sorun oluyor bunun için rule mu yazmak gerekir nasıl bir yol izlemeliyim.

Gönderildi : 07/09/2020 11:56

Paylaş: