Forum

Azure Point To Site...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Azure Point To Site VPN Kullanıcı Bazlı Kural

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
603 Görüntüleme
(@remzibasoglu)
Gönderiler: 54
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Azure ortamındaki sanal bir makinaya local kullanıcıların bağlanabilmesi için Point To Site VPN yapılandırması yaptım ve kullanıcılar Azure VPN Client ile Azure ortamındaki sanal makinaya sorunsuz bağlanabiliyor. Başka bir kullanıcının Azure ortamındaki bu sanal makinaya sadece 1433 portundan bağlanabilmesini istiyorum. Yani sadece SQL Server'a bağlanabilecek. Bu ihtiyacı giderecek şekilde kullanıcı ve port bazlı bir kısıtlama uygulayabiliyor muyuz? İncelediğim kadarıyla böyle bir kısıtlama olmuyor. Bu konuda öneriniz nedir ? 

Teşekkürler.

Gönderildi : 23/11/2021 17:06

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Selam, Azure VPN network bir vnet e gider, sql ise ayrı bir vnet ve önünde azure firewall olur, sonra ilgili vnet fomr, hedef vnet to port bazlı izin yazabilirsin.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/11/2021 18:40

(@remzibasoglu)
Gönderiler: 54
Trusted Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner Hakan Bey SQL, standalone olarak bir sunucu üzerinde kurulur. Ortamda Azure SQL kullanılmıyor. İki client da aynı PointToSite konfigürasyonu olduğu için aynı Client Pool'dan IP alıyor o yüzden source olarak Client Pool IP bloğunu yazmak da işimi görmüyor maalesef.

Gönderildi : 24/11/2021 09:16

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Azure SQL demedim zaten vpn yapanlar ile makineyi ayrı vnetlere al dedim sadece.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/11/2021 10:44

Paylaş: