Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Azure Eğitimi Hk.

6 Yazılar
3 Üyeler
4 Likes
954 Görüntüleme
(@dogan1907)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Microsoft Azure 300 sertifikası için eğitim almak istiyorum ama sadece bu eğitimi veren kurum bulamadım. Açıkçası bir microsoftun sitesindeki ingilizce sayfalar hariç eğitim dokumanı da bulamadım. Sınav İngilizce ama Türkçe olarak mantığını tam kavrayıp İngilizce olarak devam edebilirim.

Youtube'da Kadir Has Üniversitesinin bir videosu var onu izliyorum şimdilik.

Eğitim veren firma veya kaynak önerisi yapabilirseniz sevinirim.

Konu yanlış yere açıldıysa taşınabilir.

Gönderildi : 23/09/2021 20:22

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Bireysle eğitim bulmanız pek mümkün değil. Azure gibi bulut hizmetleri sürekli güncellenir ondan açık Türkçe video kimse çekmez. Örnek biz müşterilerimize kurumsal eğitimler veriyoruz ama ona rağmen ben udemy için eğitim çekmiyorum. Çünkü bu gün yok dediğniz şey 6 ay sonra oluyor ondan bu tür eğitimleri medya olarak hazırlamak çok mantıklı değil.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/09/2021 20:57

(@dogan1907)
Active Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner Anladım çok teşekkürler.

Gönderildi : 23/09/2021 21:00

Murat DEMİRBAĞ
(@muratdemirbag)
Gönderiler: 113
Estimable Member

Merhaba @dogan1907

Udemy de https://www.udemy.com/course/projelerle-azure-cloud-kursu/ bu kursu incelediniz mi?

Gönderildi : 24/09/2021 09:47

(@dogan1907)
Active Member
Konu başlatıcı

@muratdemirbag Buna baktım ama konuya tam hakim olmadığım için Az300 ü kapsıyor mu onu bilemedim ama en kapsamlı bu sanırım. Bunu alıp inceleyeyim. Teşekkürler.

Gönderildi : 24/09/2021 10:01

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Bu AZ900 içeriği ve bu eğitmenin eğitimleri çok yüzeysel, sadece next next şeklinde eğitim hazırlıyor, ben hiç görmedim ama bana gelen yorumlar böyle. Örnek benim exchange eğitimimde çok fazla sunum ve konu var, sıkıcı geliyor ama aslında bu bilgiden kaynaklı, ancak bu tür eğitimler ise sunum yerine hep demo yapmayı tercih ediyor ki demo ile zaman kazanıyor. Oysaki konuyu anlatmak çok önemlidir. Microsoft' un resmi eğitimlerine de bakarsanız örneğin 20 slayt konu anlatımı vardır bir tane lab vardır.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/09/2021 10:13

Paylaş: