Bildirimler
Hepsini Temizle

Office 365 domain yönlendirme?  

  RSS
serkanalibasoglu
(@serkanalibasoglu)
Üye

Selam arkadaşlar;

 

Office 365'te 2 adet domain adresim mevcut. Domain adreslerime ait NS kayıtları office 365 yönlendirilmiş şekilde, yani dns işlemlerinin yönetimini office 365 panelden yapıyorum.

Yapıp isteyipte yapamadığım işlem; B doamin adresimi A domain adresime yönlendirmek istiyorum. Daha anlaşılır olması için www.b.com yazıdğında www.a.com adresi açılsın istiyorum. Bu işlem için CNAME üzerinden resimde gördüğünüz gibi kayıt ekliyorum ama çalışmıyor.

Konuyla ilgili microsoftan destek aldım sorunu araştırıp bana döndüler. Doamin hizmeti aldığım hosting firmasından yönlendirme yapmam gerektiğini söylediler.

Domainleri aldığım hosting firmasına da durumu anlattığımda "NS kayıtlarınız farklı bir adresi göstermekte olduğundan dolayı yönlendirme işleminiz gerçekleşmemektedir. NS kayıtlarınızı tarafımıza yönlendirmeniz ve yönlendirmenizi güncellemeniz takdirde işlemleriniz gerçekleşecektir." diyor.

Bu sorunu office 365 üzerinden nasıl çözebilirim?

Alıntı
Gönderildi : 18/09/2017 19:55
Umit SEYHAN
(@umitseyhan)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

Merhaba Serkan Bey,

 

Domainlerinize ait NS kayıtlarını değil. CNAME, MX, TXT ve SRV kayıtlarını Office 365'in vermiş olduğu DNS adreslerine yönlendirmeniz gerekiyor.

 

Bilginize.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/09/2017 00:47
serkanalibasoglu
(@serkanalibasoglu)
Üye

Teşekkürler Ümit Bey;

 

Office 365 dns üzerinden ilerleme şansım yok o zaman öyle mi?

Söylediğiniz gibi domain olduğu yerden office 365 ile ilgili kayıtları ekleyip oradan domain için yönlendirme yapacağım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 19/09/2017 11:10
Paylaş: