Forum

ofis 365 relay - sm...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ofis 365 relay - smtp sorunu

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
777 Görüntüleme
(@farukgeyik)
Gönderiler: 35
Eminent Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba arkadaslar, öncelikle zihnim hayli mesgul olduğu için yanlış birşey söylersem affola;

Sizlerin de yardımıyla ofis365 smtp relay ile bir posta adresine 3. party bi programdan mail attırdım. Buraya kadar problem yok.

Kullanıcılar bu 3. parti prog. dan tanımlı [email protected] dan mail alabiliyor su an fakat bunun dısında yine program üzerinden kullanıcıların kendi mail adresleriyle attıkları mailler gitmiyor.

Yani, ofis 365 smtp relay ve smtp server rolleri calısıyor. Zannımca 365; smtp serverda belirttiğim [email protected] maili dısında diğer kullanıcıların 3. parti prog kullanıp mail atmasına izin vermiyor. Güvenle alakalı olduğunu düsünüyorum ama neresine müdahale edeceğim konusunda bi fikrim yok. Yardımcı olabilecek bir büyüğüm, arkadasım var mıdır? Teşekkürler şimdiden.

Gönderildi : 02/05/2016 16:21

(@eravse)
Gönderiler: 1753
Üye

3 uncu partı yazılım dedıgınız hangısı ? yanı custom yazılmıs bır yazılımmı yoksa paket bır yazılımmı . Office 365 exchange kullandıgında EWS ( exchange web servıce) uzerınden api vasıtası ıle kullanıcının credentıallerını gırdırerek maıl attırabılırsınız (c# yada vb.net)

saygılar

ProfectSoft Yazılım ve Danışmanlık Hizmetleri
LogPusher & Bifyou E-Commerce System
www.profectsoft.com

Gönderildi : 02/05/2016 16:33

(@farukgeyik)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Erdem Bey öncelikle teşekkürler.

Yazılım QDMS. Ancak tüm şirket kendi içerisinde iletişimde olacak bu yazılım üzerinden her biri için böyle bir tanımlama mı gerekecek?

Gönderildi : 02/05/2016 17:45

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Soru çok karışık geldi ama http://www.cozumpark.com/blogs/cloud_computing/archive/2016/03/06/office-365-smtp-relay.aspx  burda belki işinize yarayacak bir gelişme olabilir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/05/2016 17:54

(@eravse)
Üye

soyle SharePoint de aynı mantıkta calısıyor bır adet mail sızın bahsettiginiz gibi ( @xyz.com">Portal@xyz.com ) tanımlamasını yaparak ıletısımde bulunacak kısılerı cc ye koyarak ılerleyebılırsınız maılı atan portal olur ama kısı cc de olur 

saygılar

www.profectsoft.com

Gönderildi : 02/05/2016 17:57

(@farukgeyik)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
Soru çok karışık geldi ama http://www.cozumpark.com/blogs/cloud_computing/archive/2016/03/06/office-365-smtp-relay.aspx  burda belki işinize yarayacak bir gelişme olabilir.

Rıza Hocam,

verdiğiniz linkten kurmuştum zaten relay da problem yok, calısıyor fakat smtp servera girdiğim @xyz.com">portal@xyz.com maili sadece calısıyor.

Yazılımda bu portal maili dışında kullanıcının kendi maillerini kullanarak mail attırmasına izin vermiyor 365...

Gönderildi : 03/05/2016 10:27

(@farukgeyik)
Eminent Member
Konu başlatıcı

soyle SharePoint de aynı mantıkta calısıyor bır adet mail sızın bahsettiginiz gibi ( @xyz.com">Portal@xyz.com ) tanımlamasını yaparak ıletısımde bulunacak kısılerı cc ye koyarak ılerleyebılırsınız maılı atan portal olur ama kısı cc de olur 

saygılar

Cevaplarınız için cok tesekkur ederim Erdem Bey fakat program örn: bir döküman oluşturup bunu kişilere iletecekse döküman oluşturan kişiyi (tanımlı mailini) kullanarak mail atıyor otomatik. Yani sizin dediğiniz biçimde ilerleyemiyorum.

Gönderildi : 03/05/2016 10:31

(@eravse)
Üye

exchange uzerinden kisiye mail attirmak isterseniz o kisinin credentialleri ile login olmaniz gerekmekte buda buyuk bir guvenlik acigina sebebiyet verir en azindan kullanicinin guvenini kaybetmis oluruz 🙂 her ihtimalde kullaniciya mail attirmak icin sifresine ihtiyac duyacaksiniz  🙁

www.profectsoft.com

Gönderildi : 04/05/2016 19:41

Paylaş: