Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Tek Posta Kullanımı

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
423 Görüntüleme
(@gokmenboraj)
Gönderiler: 86
Estimable Member
Konu başlatıcı

Şirketimizde Exchange online sistemi ve 30 kullanıcı bulunmaktadır. Tüm kullanıcıların ayrı lisansı bulunduğundan dolayı ayrı ayrı hesapları bulunmaktadır. Ancak herkesin tek e-posta üzerinden (info gibi) mail çıkışı yapılması gerekmektedir. Bunun için default olarak mesela [email protected] kullanıcısı mail gönderimi yaptığında [email protected] üzerinden seçim yapmadan nasıl mail atabilir.

Teşekkürler.

Gönderildi : 24/10/2015 19:00

(@umitseyhan)
Gönderiler: 367
Üye

Merhaba Gökmen Bey,

X bir kullanıcının  info mailinden mail gönderebilmesi için kullacının Outlook veya OWA üzerinden "From" kısmındaki mail adresini kendisinin seçiyor olması gerek. X bir kullanıcının otomatik olarak Outlook veya OWA üzerinden info mail hesabından mail gönderme işlemini yapması mümkün değildir.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 26/10/2015 03:30

(@gokmenboraj)
Gönderiler: 86
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Ümit Bey,

X bir kullanıcının info hesabından mail gönderimi için kullanıcının SMTP adresini değiştirerek yapabiliyorum. Ancak SMTP adresini Exchange'de bir defa kullanabildiğimden dolayı diğer kullanıcılara yapamıyorum. Şirket sahibi bu şekilde olmasını istiyor.

Cebaınız için çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 26/10/2015 11:05

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

444 67 87 yi arayarak bu konuda yardımcı olmalarını sağlayabilirsiniz. Burada Ofis 365 destek hattı var. Bir zamanlar benimde bir talebim olmuştu o zaman bir makale paylaşmışlardı tam net işimi çözememiştim. Mutlaka çözüm getirmiş olmalılar.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 26/10/2015 22:02

Paylaş: