Forum

Office365 Shared Ma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Office365 Shared Mailbox Sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
370 Görüntüleme
(@HuseyinOLGUN)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar, soru biraz "Exchange Server"ı ilgilendiren bir durum ama exchange üzerinde kullanma fırsatım olmadığı için Office365 üzerinde yaşadığım bir problemi paylaşıyorum;

1. "info, support, sales" gibi mail adresleri için Shared Mailbox açıp Ahmet, Mehmet vs. kişileri member olarak ekliyorum. Bu kişiler localdeki bilgisayarlarına office üzerine mail adreslerini kurduklarında otomatik olarak Shared Mailbox'lar outlook'a ekleniyor, gönderip almada herhangi bir sorun yok fakat Shared Mailbox'tan "Ahmet" bir mail sildiğinde Ahmet'in Mailbox'ının deleted items'larına düşüyor. Haliyle Mehmet bu gelen mailden haberdar bile olmuyor.Ahmet OWA'ya girip "Open another mailbox"tan bu shared mailbox'ı açıp buradan bir mail silerse o zaman shared mailbox'ın deleted items'ına düşüyor. Mantık olarakta doğru olan bu diye düşünüyorum. İstediğim localde Outlook'ta Shared Mailbox'tan silinen Shared Mailbox'ın kendi deleted items'ına gitsin diğer memberlarda kontrol ettiğinde burda görebilsin.
  2. Shared Mailbox'ı mobil cihazlara eklemek  Burda Shared Mailbox oluştururken herhangi bir parola ataması yapmıyoruz, localdeki Office Outlook'a kurarken parolayı girmeden ileri diyerek ekleyince bir sonraki adımda credential bilgisi istiyor eklenecek member'ın credential bilgilerini girerek ekleyebiliyorum. Mobil cihazlarda bu yöntem olmuyor malesef bende Shared Mailbox'a password reset diyerek bir parola ataması yapıyorum yeni parola ile mobil cihaza ekliyorum. Doğru yöntem aslında bu mudur?

Not: Yapı hybrid çalışmıyor, local ve cloud birbirinden bağımsız.

Gönderildi : 09/05/2015 04:25

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Mantık olarak active sync teknolojisinin temeli bu bunu engelleme şansınız yok. Ayrıca her biri birbirinden haberdar olsun ama tam ortak mail olmasın derseniz bu adrese gelen ve gidenleri görmesi gereken kişilere yönlendirerek tam istediğinizi alabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/05/2015 19:40

(@HuseyinOLGUN)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

Mantık olarak active sync teknolojisinin temeli bu bunu engelleme şansınız yok. Ayrıca her biri birbirinden haberdar olsun ama tam ortak mail olmasın derseniz bu adrese gelen ve gidenleri görmesi gereken kişilere yönlendirerek tam istediğinizi alabilirsiniz.

Rıza Hocam teşekkür ederim.

Gönderildi : 15/05/2015 02:05

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Ben teşekkür ederim.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 15/05/2015 11:43

Paylaş: