Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Office 365 Geçişi İle ilgili

10 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
403 Görüntüleme
(@ArmaganSavas)
Gönderiler: 21
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Ofiste mevcutta kullandığımız Pop3 mail hesaplarını Office 365 Orta ölçekli şirket paketi satın alarak geçiş sağladık.

Bir bilgisayarda XP kurulu durumda XP ye office 365 uygulamalarını desteklemiyor. Bu nedenle mevcuttaki Outook 2007 sürümü ile Office 365 hesabı ile nasıl çalıştırabilirim. Kurmaya çalışırken sürekli kullanıcı adı şifre istiyor. Doğru olduğu halde tamamlayamıyorum.

Ayrı bir Konu;

DNS kayıtlatını yapmak için siteninin admin panel inden DNS - Zone Editor de TXT ve Mx kayıtlarını yaptım. Fakat LYNC için yapmam gereken server port vs ayalarını yapmam gereken kısımlar portal yok. 

Add Record dediğimde;

Record Name:

Record Type

Record data seçenekleri var. Bu durumda ne yapmak gerekir. Yardımlarını rica ederim.

Gönderildi : 08/03/2014 03:09

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba,
Şu anda xp kullanan ve Ofis 2007 kullanan makinalarımda sıkıntı yok. Destek kesilmedi destek bittiği için güvenlik açıkları olaibilir diye uyarı yapılıyor. Xp sp3 ve Ofis 2007 sp3 ve tüm güncellemeleri yapmanız durumunda sıkıntı olmayacaktır.

Merhaba bazı hostinglerde bahsettiğiniz kayıtları açamazsınız. Bunları siz maille bildirin onlar kendileri açacaklardır.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/03/2014 21:23

(@ArmaganSavas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bilgi için teşekkürler. 

Bir Sorum daha var.

Office 365 Admin Panelinde CEP Bölümün de Blackberry seçeneğini enable etmem ile Blackberry de kullanmam için yeterlimi. Başka bir işleme gerek varmı.

Yönet e tıklayınca; https://businesscloud.blackberry.com siteye gidiyor ve alttaki hatayı veriyor. 

Tenant configuration error

BlackBerry® Business
Cloud Services are not currently available in your region.

You may try again at a later date or click on the link below to be notified
when the BlackBerry Business Cloud Services becomes available in your
region.

Register for notification

Please close the browser window.

Gönderildi : 09/03/2014 02:28

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,
http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2014/02/01/blackberry-enterprise-server-bes-for-microsoft-office-365.aspx  buradan yararlanabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/03/2014 17:36

(@ArmaganSavas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Tekrar Merhaba

Eski POP3 mail sistemi aktif durumda, örnek olarak bir kullanıcının telefonun da pop3 olarak tanıtılmış durumda olduğu için mailler ilk oraya düşmüş ve office 365 e düşmemiş. Pop3 mail hesaplarını silersem bir sıkıntı yaşarmıyım.

İyi akşamlar. 

Gönderildi : 10/03/2014 01:24

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,
Gözden kaçan bir nokta olmalı ofis 365 için gerekli kayıtları global dns üzerinden yani hosting üzerinden yönlendirmiş olmanız gerekir. Durum böyle ise zaten pop3 sisteminiz çalışmayacaktır. Atladığınız bir nokta olmalı.

Gönderildi : 10/03/2014 14:09

(@ArmaganSavas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Rıza Bey Teşekkürler,

DNS Kayıtları aşağıdaki gibidir. Yanlış yaptığım bir yer varsa bana yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 10/03/2014 23:49

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,
Sorun yok gibi görünüyor. Zaten sorun olsa ofis 365 mail akışı gerçekleşmez. Ayrıca domain eklerken size açmanız gereken kayıtları bildirir bu doğrultuda açarsanız sorun olmaz. Siz bu kayıtları açtıktan sonra pop3 mailinizin devre dışı kalması gerekir. Çalıştığına emin misiniz?

Gönderildi : 11/03/2014 12:17

(@ArmaganSavas)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selam 

Evet mailler pop3 ü açarsak eğer oraya mail geliyor.

Birde şöyle bir sorunla karşılaştım;

Bütün Pclerde Lync çalışıyor fakat bir pc ilk kurduğumda çalışmıştı. Ama bugün sürekli şöyle bir hata veriyor;

the server is temporarily unavailable. if the problem continues please contact your support team. 

Fikir verebilirseniz çok sevinirim. 

Gönderildi : 11/03/2014 23:33

(@www-rizasahan-com)
_

Bu pcnin internete gerekli olan port kısıtlamasına takılmadan çıktığından emin olun. Administrator profilinde login olup buradan ağlantı sağladıktan sonra tekrardan sıkıntı çıkaran kullanıcıda login olmayı deneyin.

Gönderildi : 12/03/2014 01:28

Paylaş: