Forum

Ofis 365 ortak e-po...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ofis 365 ortak e-posta adresi

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
320 Görüntüleme
(@Muratistanbul)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ofis365 ile ilgili bir konu aklıma takıldı, şimdi diyelim ki benim yapım şu şekilde:

Exchange kurulu sistemimde [email protected] adında bir e-posta adresim ve bu e-posta adresi için dağıtım grubum var, bu e-posta adresine gelen e-postalar 5 kullanıcıya dağıtılıyor.

Bu beş kullanıcının outlokunda da  bu [email protected] e-posta adresi 2. adres olarak kurulu ve bu hesaptan e-posta göndermeye kalktıklarında bu hesabı seçip kendi adlarına oluşturulmuş imza ile gönderim yapıyorlar.

1- Belki de cevap bu ama ofis 365'e geçtiğimizde exchange tarafındaki dağıtım ayarlarını iptal edip bu 5 kullanıcıya connected account ile e-postaları çekebilir miyim? Eğer e-postaları çekersem bu beş kullanıcı için 365 owa arayüzünden her birine biri şahsi biri ortak iki hesap tanımlayıp ortak olana ayrı imza oluşturabiliyor muyum?

2- Yukarıdaki yapının isp üzerinde olduğunu varsayalım ofis365'e taşıdığımda yanılmıyorsam e-posta işleyişi isp'den tamamen kopmuş Microsoft'a geçmiş olacak ve burada connected account yapabileceğim başka yerde barınan bir hesabım olmayacak durum böyle olunca bu e-posta dağıtımını ofis365'in kendi içerisinde çözebiliyor muyum? 

Kusura bakmayın henüz deneme aşamasına geçemediğimden arayüzü test edemedim ama kafama takıldı belki test edeniniz vardır, kolay gelsin.

Gönderildi : 31/07/2013 19:21

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
1- En mantıklısı dağıtım grubu bu kişiler için bir grup açıp bu gruba mail gelmesini ve bu kişilere mailin ulaşmasını sağlayabilirisiniz. Send as ile bu üyelerin grup maili adına mail atmasını sağlayabilirsiniz.
2- Yapı tamemen çok kısa sürede mail kesintisi olmadan sizinde açacağınız kayıtların hızına bağlı olarak ofis 365 üzerine geçecek.

Sistemtem lokaldeki exchange yapısından farksız. Bir abonelik oluşturarak aklınıza takılanların hepsini test edebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 01/08/2013 01:05

Paylaş: