Forum

Office 365 - Exchan...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Office 365 - Exchange Online Local Domain Sorunu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
358 Görüntüleme
(@tunconur)
Gönderiler: 62
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

Destek verdiğim bir firmamda kerio mail server kullanıyorduk. Server' ı iptal edip, 2 gün önce office 365 geçişi yaptım. Etki alanımı ekledim. Kullanıcıları oluşturdum.

Yapı üzerindeki etki alanı : ayaroto.com olarak kurulu. Hosting firmam godaddy. Dns ayarlamalarını yaptım. Domain'de olmayan bir makinede gayet normal bir şekilde mailleri outlook üzerinden kullanabiliyorum. Ancak ayaroto.com domainine dahil olan bir client'a outlook kurulumu yapamıyorum. 

Local'de bulunan dns sunucum üzerinde ne tür kayıtlar açmam gerekiyor ? Yada gerekiyor mu ? 2 gündür araştırıyorum, çaresiz kaldım.

Domain'de olmayan client autodiscover üzerinden doğrulama alıyor. Etki alanındaki client tanımıyor.

Teşekkürler. 

Gönderildi : 08/06/2013 21:13

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
http://www.cozumpark.com/search/SearchResults.aspx?q=ofis+365+r%c4%b1za  İnceleyebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/06/2013 18:46

Paylaş: