Forum

spam'a takılan mail...

Bildirimler
Hepsini Temizle

spam'a takılan mailler

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,541 Görüntüleme
(@SelahattinOKUMUS)
Gönderiler: 76
Estimable Member
Konu başlatıcı

selamlar,

office 365 yönetim ekranın altında posta koruması bölümünde engellenen mail sayısı gözükmekte. Fakat hangi mail adreslerinin engellendiğini göremiyorum. detayına girdiğimde kullanıcı başına kaç tane engellendiği de yazıyor fakat detay yok. yapılandırmada spam mail gelirse önemsiz klasörüne düşmesi ayarlı fakat işlem görmüyor. engellenen mailleri görme imkanı var mıdır.

iyi çalışmalar. 

Gönderildi : 28/05/2013 17:56

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Kendi yazdığınız kurallar dahilinde engellenen mailler konusunda aksiyon alaiblir bunları reject edebilir, karşıya bilgi verebilir kendinize bilgi maili attırabilirsiniz gibi işlemler mevcut. Sizin bahsettiğiniz ise default kurallar bunlar zaten mail serverlerde eksik olarak yapılan kayıt hatalarından, toplu maillerden kaynaklanan mailleri değil gerçek anlamdaki spam mailleri blokluyor. Bu nedenle orada sistem üzerinden geçen ve sadece sizin domaininizden geçenleri grafiksel ve oransal olarak raporluyor.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/05/2013 18:24

(@SelahattinOKUMUS)
Estimable Member
Konu başlatıcı

diğer kurmuş olduğum 3 kuruluşta ve kendi firmamda spam olarak gelen mailler spam klasörüne düşmekte fakat bu kurmuş olduğum firmada hiç kimseye spam düşmemekte diğer firmalarda yaptığım ayarlarla karşılaştırdım herşey aynı ama firmaya hiç mi spam gelmez... o yüzden bir yerden o engellenmiş olarak görünen mailleri görmem lazım bunun yolu yokmudur.

Gönderildi : 28/05/2013 18:52

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba konuyu ms destek tarafında soruşturdum. Yönetim panelinden ticket açarak bu konu için rapor isteyebilirmişsiniz.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 29/05/2013 15:08

(@SelahattinOKUMUS)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ilginize teşekkürler, bende dün bildirdim cevap bekliyorum. eğer detaylı yanıt alırsam gerekli bilgilendirmeyi yine buradan yaparım.. iyi çalışmalar

Gönderildi : 29/05/2013 17:20

Paylaş: