Forum

365 Exchange online...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] 365 Exchange online mail header değiştirmek

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
973 Görüntüleme
(@alibiricik)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, 

basitçe kullanıcılardan bir kaçının mail gönderimindeki return-path veya reply-to adresini istediğim bir grup adresi ile değiştirmek istiyorum. 

Başka bir ifade ile yanıtlama adresininin header bilgisini rule ile değiştirmek istiyoruz. 

gonderen = [email protected]  yanıtlama adresi [email protected] bu işlem bir kaç kullanıcı için söz konusu olacak. 

Gönderildi : 04/02/2020 13:09

(@ekremersoy-2)
Gönderiler: 84
Estimable Member

merhaba,

mail flow > rules altında mail rule oluşturarak header üzerinde değişiklik yapılabilir, create new rule dedikten sonra açılan ekrandan sol alt kısımda "more options" diyerek seçeneklerinizi genişletebilirsiniz, gerekli gönderici alıcı ayarlarını yaptıktan sonra action kısmında header ile ilgili ayarlardan, "Set the message header to this value" kısmından set edilebiliyor

Link;

https://docs.microsoft.com/en-us/exchange/security-and-compliance/mail-flow-rules/mail-flow-rule-actions

Gönderildi : 04/02/2020 14:16

(@alibiricik)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

return path

oldukça basit görünen bir rule lakin sonuç alamıyoruz.

görselde mevcut rule mevcuttur.

Gönderildi : 04/02/2020 14:46

(@ekremersoy-2)
Gönderiler: 84
Estimable Member

Merhaba,

Daha önce header üzerinde işlemler yapmıştım ama hiç return-path değişikliğine ihtiyacım olmamıştı açıklamanızdan sonra ufak bir kontrol ve araştırma yaptım. Microsoft dokümanlarında aşağıdaki gibi bir açıklama mevcut;

What address rewriting doesn't change

Address rewriting doesn't modify any message header fields that would break SMTP functionality. For example, modifying certain header fields can affect routing loop detection, invalidate the digital signature, or make a rights-protected message unreadable. Therefore, the following header fields aren't modified by address rewriting.

• Return-Path

• Received

• Message-ID

• X-MS-TNEF-Correlator

• Content-Type Boundary=string

• Header fields located inside MIME body parts

Bu ileti 4 yıl önce 2 defa Ekrem Ersoy tarafından düzenlendi

Gönderildi : 04/02/2020 16:08

Paylaş: