Forum

Türk Telekom ME Sür...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Türk Telekom ME Sürekli Black Liste Düşme AS9121

2 Yazılar
2 Üyeler
4 Likes
766 Görüntüleme
(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, türk telekom üzerinden metro ethernet hizmeti alıyoruz. şirket içerisinde kullanıcılarımızı bilgilendirdiğimiz bir e posta sunucumuz var. Sürekli black liste girip sürekli bunu çıkarmak için başvuru yapmak zorunda kalıyorum. Bugün farklı bir uyarı aldım Spamhouse üzerinde AS9121 şeklinde ip adresimin dsl hattı olduğu ve türk telekomun bu şekilde beyan verdiği ve mail sunucu olmayacağını taahhüt eden. Spam e posta atmıyoruz reklam kullanmıyoruz. Tamamen şirket içi ve şirkete bağlı hizmet veren personele e posta gidiyor. Bununla ilgili ne yapabilirim?

Not: karaliste@telekom gibi müşteri temsilcim gibi bir çok yere başvurdum ama telekom tarafında işten anlayan birine ulaşamadıkça sorun çözülmüyor.

as9121 ttnet

Gönderildi : 15/09/2021 11:02

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, bunun için yapabileceğiniz pek bir şey yok, çünkü ip nin sahibi bunu çözmeli, çözmüyor ise sadece mail hizmeti için küçük bir sunucu veya hizmeti dışarıdan alabilirsiniz. Yani farklı kurumsal bir ip üzerinden bu hizmeti alabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/09/2021 12:14

Paylaş: