Forum

Takvim olarak gönde...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Takvim olarak gönderilen mailin inbox'a düşmemesi hakkında

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
4,993 Görüntüleme
(@savasozersavas)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba,

Outlook takvim üzerinden bir toplantı talebi gönderildiği zaman normalde inboxa düşmesi ve oradan kabul et dedikten sonra takvime işlemesi gerekiyor ve tüm kullanıcılarda bu şekilde.

Fakat bir kullanıcıda direk takvim kısmına gidiyor gönderilen davet ve haliyle takvimlerine girmediği sürece bunu göremiyor.

Spesifik bir ayar vs var mıdır bilmeden yanlışlıkla yapılmış vs çünkü herkesin aynı office lisansı ve sürümü var herkes de aynı outlook yapısı var.

Teşekkürler.

Gönderildi : 17/04/2020 09:43

(@hasanemreeroglu)
Gönderiler: 53
Trusted Member

Gönderen: @savasozersavas

Fakat bir kullanıcıda direk takvim kısmına gidiyor gönderilen davet ve haliyle takvimlerine girmediği sürece bunu göremiyor.

Merhaba , 
Kullanıcıda ortak bir mail tanımlı ise örneğin : info@cozumpark.com gibi bu mail adresi başka birinde kullanılıyorsa o kabul ediyordur bu sebepden dolayı siz bildirimleri görmüyor olabilirsiniz.

Ayrıca bahsettiğiniz gibi bir ayar mevcut ofis versiyonunu iletirseniz size adımları yazabilirim veya https://oit.unr.edu/services-and-support/email-phone-and-communications/email/employee-email-address/email-training/automatically-accept-meeting-invitations/ bu link üzerinden sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 17/04/2020 10:46

(@savasozersavas)
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim öncelikle ,

Farklı arkadaşlarım ile kontrol ettim bu kısım işaretli değil ve diğer arkadaşların da aynı şekilde.Office 365 Business lisansı var hepimizde.

Test takvim atıyoruz arkadaşların inboxuna geliyor benim direk olarak takvimime düşüyor.

Gönderildi : 17/04/2020 12:30

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

Sizin diğer hesapların takvimi üzerinde yetkiniz var mı yada admin hesap kullanıyorsanız onun var mı kontrol edin.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/04/2020 12:41

(@savasozersavas)
Active Member
Konu başlatıcı

Benim kullanıcım administrator grubuna ekli , nereden neyi kontrol etmem gerekir ek olarak , bu arada exchange 2013 kullanıyoruz sistemde.

Gönderildi : 17/04/2020 12:44

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Kişilerin takvim ve diğer folder'larının özelliklerine girip izinler bölümüne bakıyorsunuz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/04/2020 12:55

(@savasozersavas)
Active Member
Konu başlatıcı

Bunu tam olarak anlayamadım ama , bana share edilmiş bir takvim vs yok .

Sorunu belki tam açıklayamadım ,

Siz takvime girdiniz ve toplantı daveti attınız diyelim bana , takvim kısmına giriyorum ve oradan onaylıyorum ama diğer tüm kullanıcılarda bu işlem inboxlarına düşüyor sonra oradan kabul et denilince  takvimlerine işleniyor.

Ben 

Gönderildi : 17/04/2020 13:22

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

https://help.utk.edu/kb/index.php?func=show&e=344
https://support.office.com/en-us/article/share-an-outlook-calendar-with-other-people-353ed2c1-3ec5-449d-8c73-6931a0adab88

Anladım fikir yürütmeye çalışıyorum.:) Bu kişi bazında şöyle işler. Takvimi paylaşır yada yetki oluşturursunuz bu bir kere onaylanır sonra girilenler takvime direk işler zamanı yaklaşınca hatırlatma düşer. Sizde ki organization seviyesinde yapılmış olabilir. O365 tarafını çok iyi bilmiyorum public calendar ve shared mailbox konularını kontrol etmek lazım daha iyi bilen arkadaşlar fikir verecektir.

Gönderildi : 17/04/2020 13:42

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Bu sorun sizin kendi takviminizde oluyor değil mi? Kendi takviminizi birisine paylaştırmış olabilir misiniz?

Aşağıdaki yolu outlook üzerinden kontrol eder misiniz

File > Account setting > ; delegate access. Check if "My delegates only" is checked, if so, please change it to "My delegates only, but send a copy of the meeting requests an response to me".

Ek olarak PS ile bunu yapabilirseniz tabiki tüm kurallarınızı listeler misiniz?

Get-InboxRule -Mailbox <mailbox identifier> | fl

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/04/2020 22:12

(@savasozersavas)
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim sorun çözüldü.

Tüm kuralları silmiştim aslında fakat account settings delegate kısmından ayarı değiştirince oldu sanıyorum.

İyi akşamlar.

Gönderildi : 17/04/2020 23:16

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Geçmiş olsun, her zaman bir kural vardır, 20 yıllık tecrübem bana bunu öğretti 🙂 Bu arada bu da bir kural aslında sadece farklı bir yöntem ile tanımlanıyor genelde unutulduğu için hatırlattım, benimde bankada başıma gelmişti, kullanıcı destek ekibi inatla sorunun çözülmediğini bu nedenle mesajlaşma ekibinin bakması gerektiğini konununun exchange ile ilgili olduğunu söylemişti, bende o ekibin başındaydım, açtım bu bölümü gösterdim konu kapandı 🙂

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/04/2020 19:04

Paylaş: