Forum

Outlook CRM Eklenti...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook CRM Eklentisi hak.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
563 Görüntüleme
Yiğit Savaş
(@atlantisegidek)
Gönderiler: 96
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Outlook 2016'ya CRM eklentisi kuruyorum.

Bir kullanıcı da fotoğrafta ki şekilde bir hata veriyor. Hatanın nedeni aslında CRM'i kurduktan sonra Dynamic 365'e dönmesi ile alakalı olduğunu düşünüyorum ki Dynamic 365 e dönüyor. İndirdiğim .exe ise.

Kurulum sırasında normal şartlarda 2. fotoğrafta ki update i aktif etmiştim fakat bu updeti tekrar nereden kapatacağımı bulamadım (Görev Zamanlayıcısı veya Servislerde de falan da yok). Uygulamaları komple kaldırıp tekrar kurduğumda da bu update i kapatma seçeneği gelmiyor.

Aynı .exe ve aynı kullanıcı ile farklı bilgisayarda Outlook CRM eklentisini ekleyince sorun olmuyor. 

Durum ile ilgili tavsiyelerinizi beklemekteyim. Teşekkürler.

Ekran görüntüsü 2021 05 31 142853
MicrosoftTeams image (5)

Gönderildi : 31/05/2021 14:21

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4293
Co-Helper

32 bit office üzerine kurulumu deneyin.
Office kaldırdıktan sonra tüm reg kayıtlarını temizleyip tekrar kurun deneyin.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 31/05/2021 22:45

Yiğit Savaş
(@atlantisegidek)
Gönderiler: 96
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yok hocam güncellemeyi kapatmama rağmen tekrar etti sorun fakat kilit bir soru olarak CRM kullanıcı bilgilerini Outlook hesabından mı çekiyor yoksa bilgisayara login olan kişiden mi?

Gönderildi : 01/06/2021 08:20

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4293
Co-Helper

Olayı tam olarak anlamadığım için yorum yapamıyorum.
https://docs.microsoft.com/en-us/dynamics365/outlook-addin/admin-guide/software-requirements
Bu sayfalarda manuel ve outlook profilinden kullandığı yazıyor. 
Mic. support dan dolayı update edilmeli demiş olmasın istiyorsanız ip'leri bulup host dosyasına girerek deneyebilirsiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/06/2021 13:01

Paylaş: