Forum

mail sunucu değişik...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] mail sunucu değişikliği için bilgi alma ihtiyacım var

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,205 Görüntüleme
(@sc355)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

merhaba,

yıllardır sorunlarımın çözümü için okur olarak katıldığım sitenize, bu sefer yardım almak için yeni üye olarak katıldım.

sorularım sizin için basit olacaktır ancak anlama ve doğru ürünü satınalma için yardımlarınıza ihtiyacım var.

10 yıllık çok büyük bir uluslar arası kurumsal firmadan, küçük ölçekli, kurumsal olmayan ancak olmak isteyen bir firmaya geçiş yaptım. öncelikli işim buradaki sistemsel yapıyı düzenlemek. açıkcası bir IT ekibi olmadığı için, dış kaynaklardan alım yaparak çözüme ulaşmaya çalışacağız.

öncelikle sorunumuz şirket maillerinde. websitemiz, domain adımız ve maillerimiz bir bilgisayarcının sağladığı hostta bulunuyor. mailler anlık olarak gelmiyor, her seferinde gönder/al yapmamız gerekli. ayrıca pc haricinde telefonda da kullanıldığında, indox eşitleniyor ancak sent items eşitlenmiyor. tam emin olmamakla birlikte, bu sistemi office 365 mail sistemlerine geçersek çözüme kavuşturabilir miyiz?

ayrıca, eğer office 365 iş planlarına geçersek, websitemizin bulunduğu hostu da bu sisteme dahil edebilir miyiz? websitemiz sadece müşterilere bilgi vermek amaçlı ürünlerimizi ve iletişim bilgilerimizi barındırıyor, herhangi bir çalışan web aplikasyonu yok.

son olarak bu sistemler için direkt microsoft türkiye ile mi görüşmek gerekli, yoksa bu işi yapan yetkili sağlayıcılarla mı? öneriniz olursa görüşmek isteriz.

benim işim IT olmadığı için, sorularım size basit gelebilir ancak çözmem gereken bu problemlerde yardımlarınız olursa sonuca ulaşacağımı düşünüyorum.

teşekkürler.

Gönderildi : 26/08/2020 12:56

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Office 365 mail sistemi anlamında en sorunsuz sistemlerden birisidir imap desteği ile maillerinizi telefon,tablet,pc tarafında sorunsuz bir şekilde senkronize edebilirsiniz.Ancak maliyet anlamında hosting firmaların sağlamış olduğu mail hizmetinden daha pahalıdır.

Office 365'de sadece mail hizmeti alabilirsiniz eğer godady yada wix gibi anlaşmalı bir hosting üzerinde duruyorsa web sitenize buradan da işlemlere devam edebilirsiniz.

Tüm bu işlemler için danışmanlık hizmetini almanızı tavsiye ederim gerek mail taşımak gerek web sitesi taşımak uzmanlık gerektiren bir iştir.

Gönderildi : 26/08/2020 13:29

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Mail ve web siteleri için ayrı dns kayıtları var, bu nedenle mail hizmetini ayrı, web hizmetini ayrı, ftp hizmetini ayrı alt yapılarda barındırabilirsin. Office 365 üzerinde ne yazık ki web sitesi barındıramıyorsun. Sadece mail hizmetini alabilirsin. Hosting için ise önerim godaddy kullanman. Yani burada doğru mantık alan adını, dns yani name serverları ve hosting gibi işlemleri en üst noktaya çıkar. TR de sağlayıcılar zaten bunların alt otoritereleri olduğu için misal alan adını godaddy de tutarsın, hosting azure deya godaddy, name server azure olur (çok ucuz yıllık 10 dolar gibi bir şey ödersin bahsettiğin tarzda bir site için)

Bu işlemler için iyi bir destek firması bulmanız yeterli, bunun gibi pek çok müşterimiz var isterseniz bizde destek olabiliriz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/08/2020 13:58

Paylaş: