Forum

mail adresine gelen...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] mail adresine gelen mailleri porta iletmek

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
377 Görüntüleme
Mustafa Turalı
(@mustafaturali)
Gönderiler: 28
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

SAP Basis ci arkadaş [email protected] adresine gelen mailleri sap içine aktarabilmek için bu adrese gelen mailleri sunucunun 25. portuna yönlendir gibi bir talepte bulundu. İlk defa duyduğum bu işlemi nasıl bir yöntemle yapabilirim? Bu işlemin adı nedir?

Konuyu bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.  

Bu konu 1 yıl önce Hakan Uzuner tarafından düzenlendi

Gönderildi : 14/01/2023 23:54

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32994
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

SAP üzerindeki 25 nolu porta yönlendirme istiyorlar değil mi? Eğer bu bir Exchange server ise çok kolay ama başka bir MTA kullanıyorsanız nasıl yapılır bilmiyorum.

Exchange Server için öncelikle bu ilgili domain adresini internal relay olarak güncelliyoruz (eğer şirketin ana domain i değil ise bu daha kolay, örnek şirket itstack.com.tr ama sap domain için itstackuretim.com diyorsan bu daha kolay, gerçi böyle olsa zaten ilgili domain için MX yönlendirmesini ayrı bir real ip yapıp o real ip ye gelen mail trafiğini de SAP sunucusuna yönledirirsin ama bu güvenli olmaz).

Neyse konumuza dönelim, exchange server' a ne öğretiyoruz? sap@cozumpark.com diye bir adres var ama bu posta kutusunu sen barındırmıyorsun, bu nedenle eğer böyle bir adrese mail gelir ise bunu başka bir sunucuda olabileceğini düşünüp send connector üzerinden diğer bir smtp server ki burada sap server oluyor yönlendir. Normal send connector tüm trafiği internete yönlendirir, oluşturacağınız ikinci send connector içerisine bu smtp adresini yazarak yönlendireceği ip olarak sap sunucu ip adresini yazmanız yeterli.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/01/2023 17:39

Paylaş: