Forum

Exchange 2013 Admin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2013 Admin Center Kullanıcıların Geç Yüklenmesi

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
434 Görüntüleme
(@cemsaahin)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bu konuyu bir süredir araştırıyorum, ancak henüz elle tutulur bir şey bulamadım.

Admin Center 'da yeni bir mailbox oluşturmak istediğimde veya aşağıdaki resimde görünen ekranda kullanıcıların gelmesi uzun sürüyor (2, 3 dk)

4800 mailbox var. Ve sayfa başına listeleme 50, 100, 200, 500 şeklinde ayarlı (Bu Exchange 'in default değeri zannedersem)

Sadece Kullanıcı mailbox larında değil, gruplar tabında da aynı yavaşlık söz konusu.

Kullanıcıların Outlook veya Owa kullanımında hiç bir sorun yok. Gayet akıcı ve hızlı. Ancak ECP tarafında böyle bir yavaşlık var.

Eski bir Microsoft konusunda bir güncelleme KB 'si verilmiş ama zaten bizde yüklü değil o KB 'ler.

Sebebi hakkında bir fikir sahibi olan var mıdır?

exc

Gönderildi : 23/08/2021 21:04

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba, hem OS seviyesinde hemde Exchange CU seviyelerinizin en güncel sürüm olduğundan emin olun. Eğer değil ise özellikle Exchange Server tarafında güncel CU geçişlerini yapın.

Eğer CPU, ram ve benzeri kaynaklarınızda sorun yok ise işletim sistemi tarafında proxy kullanımı var ise onu kaldırmayı deneyin.

Pek görülen bir sorun değil, ondan muhtemel sizin ortamınız ile de ilgili bir şey olabilir ondan kullandığınız browser ve üzerindeki eklentiler var ise onları da yeni bir gizli pencerede açmayı deneyin.

Aynı şeyi exchange üzerinde isim ile, ip ile ve localhost ile ve birde windows 10 bir makine de deneyin.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/08/2021 21:58

Paylaş: