Forum

Android Outlook Uyg...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Android Outlook Uygulaması ve ActiveSync

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,593 Görüntüleme
(@omeryuce)
Gönderiler: 226
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Android telefon üzerinde Outlook uygulaması kullanarak ActiveSync servisi ile mail alışverişi yapmak istiyorum.

Hesap eklendikten sonra ekrana 2-3 tane mail düşüyor sadece ve diğer klasörlerin içindeki maillerde de durum aynı. Gönderilmişlerde son giden mail var mesela.

Buradaki sorun sanırım son 1 hafta veya daha kısa süreyi gösteriyor. Ama eşitleme ayarı nerede yapılıyor bir türlü bulamadım. Gelen kutusu ve ona bağlı alt klasörler içinde durum aynı.

Test etmek için Blue Mail ile denedim hiç bir sorun yok. Her şey görünüyor.

Arama yaptığımda sonuçlar geliyor mesela. Ortalama 7 bine yakın mail var hesapta.

WhatsApp Image 2022 05 14 at 13.25.17
Bu konu 2 yıl önce 2 defa Omer YUCE tarafından düzenlendi

Gönderildi : 14/05/2022 13:41

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4304
Co-Helper

Q: What is the default Outlook app sync frequency and how do I change it?

A: This depends on what Outlook app you are using on your Android smartphone. Most Outlook apps are set to PUSH, but in most cases you should be able to change the sync interval in the settings. For example, on the Galaxy Note series you can find email sync settings in Settings -> Choose specific account -> Sync Settings -> Sync Schedule.

Android de cihaz bazlı değişen bir settings durumu var sanıyorum kullandığınız model üzerinden aramak belki faydalı olabilir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/05/2022 14:36

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32996
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Outlook uygulamasında eşitleme ayarlarına erişmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1. Outlook uygulamasını açın ve hesap sayfanıza gidin.
  2. Sayfanın en altına kaydırın ve "Gelişmiş Ayarlar"ı seçin.
  3. Ekranda "Posta önbelleğine alma" seçeneği olacak. Bu seçeneği açın.
  4. Burada, "Kullanılabilir posta süresi" ni ayarlayabilirsiniz. Bu, belirli bir süreden önceki postaların telefonunuzda saklanmayacağı anlamına gelir. Bu seçeneği "Sonsuz" olarak ayarlayarak tüm postaları saklayabilirsiniz.

Eğer yukarıdaki adımları izlediyseniz ve hala tüm maillerinizi göremiyorsanız, telefonunuzdaki Outlook uygulamasını kaldırıp yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. Bunun dışında, uygulamanın güncel olduğundan ve hesabınızın senkronize edilmesi için yeterli internet bağlantınızın olduğundan emin olmanız gerekir.

Ayrıca, Blue Mail uygulamasının aynı hesapta tüm mailleri görüntülediğinizi söylediğinize göre, sorunun Outlook uygulaması yerine telefonunuzun ayarlarından da kaynaklanabileceğini unutmayın. Telefonunuzdaki ayarları kontrol ederek, e-posta hesabınızın senkronize edilmesi için yeterli ayarların yapılandırıldığından emin olun.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/05/2023 14:04

Paylaş: