Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail gönderemiyoruz, iplerimiz blok yemiş

11 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
1,063 Görüntüleme
(@ismailcetin)
Gönderiler: 137
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

TTnet üzerinden statik ip ye sahibiz ve imap üzerinden mail kullanıyoruz. Outlook programını ilk açtığımızda "Klasör görüntülenemiyor, sunucuya bağlanamıyor." uyarısı alıyoruz ve maillerimiz gitmiyor ve gelmiyor. Farklı bir ip üzerinden nete çıktığımızda maillerde sorun kalmıyor. ip adresimizi blacklistte kontrol ettiğimde sadece aşağıdaki blok görünüyor.

LISTED RATS Dyna 78.188.xx.xxx was listed  Detail 2100 91 Ignore

2-3 kere mail attım firmaya ama listeden bir türlü kaldırmadılar. açaba sıkıntıyı düşündüğüm gibi burdan mı yiyoruzdur ya da ttnet taraflıda blok yemiş olabilirmiyiz.

Gönderildi : 18/12/2017 20:50

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4285
Co-Helper

IP'niz blacklist'lere girdiğinde mail gönderim, spam sorunu olur ancak siz imap hizmetine bağlanamıyorsunuz servis sağlayıcı ile görüşünüz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/12/2017 21:31

(@ismailcetin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

IP'niz blacklist'lere girdiğinde mail gönderim, spam sorunu olur ancak siz imap hizmetine bağlanamıyorsunuz servis sağlayıcı ile görüşünüz.

Farklı ip üzerinden maillerimizi alıyoruz ama

Gönderildi : 18/12/2017 23:33

(@tarikyildiz)
Gönderiler: 193
Reputable Member

ipnizi bu listeden çıkarıp tekrar deneyiniz  black listte görünüyorsunuz

Gönderildi : 19/12/2017 01:11

(@ismailcetin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ipnizi bu listeden çıkarıp tekrar deneyiniz  black listte görünüyorsunuz

blacklistte göründüğü mün farkındayım ve bu bilgiyi zaten paylaştım. Benim öğrenmek istediğim başka sorgulamam gereken yer var mı ve bu listtesinde olduğum yer tek başına maili bloklayabilir mi. çünkü aynı blacklistte olan başka maillerden mail gidebiliyor.

Gönderildi : 19/12/2017 01:55

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

İbrahim hocama katılmakla birlikte domain adınız spama düşse bile mail sunucuzla olan bağlantı kesilmez belirtmiş olduğunuz sorun bağlantı sorunu mail sunucu tarafında dns ve mx kayıtlarını kontrol etmenizi öneririm mail hizmeti almış olduğunuz firmaya bu konuda ticket açabilrisiniz.

Gönderildi : 19/12/2017 11:38

(@enesaslan)
Gönderiler: 174
Reputable Member

Aynı sorunu yaşamıştık ve SPF kaydını güncelleyerek sorunu çözmüştük (Telekomdan hizmet alıyoruz.)

Gönderildi : 19/12/2017 12:36

(@ismailcetin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

İbrahim hocama katılmakla birlikte domain adınız spama düşse bile mail sunucuzla olan bağlantı kesilmez belirtmiş olduğunuz sorun bağlantı sorunu mail sunucu tarafında dns ve mx kayıtlarını kontrol etmenizi öneririm mail hizmeti almış olduğunuz firmaya bu konuda ticket açabilrisiniz.

yanlışım varsa düzeltin lütfen. MX ve DNS kaydı, mail hizmeti aldığımız firmanın sunucusu için girilmiş ki başka bir ip üzerinden rahatlıkla maillerimizi alıyoruz. Maillerimizi tuttuğumuz bir exchange sunucumuz bünyemizde yok. Yani tamamen sıradan bir ip adresi alıyorken, başka sıradan bir ip adresi mailleri hizmet aldığımız firmanın sunucusundan çekemiyor. Yani burada sunucuya mailler düşüyor, çünkü başka bir ip adresi üzerinden maillerimizi alabiliyoruz. Yani sadece firmamızın internet için kullandığı ip adresi üzerinden alamıyoruz. Burada benim aklıma gelen tek şey bu ip adresinin bir yerden blok yediğidir. Yanlış mı düşünüyorum. Şayet buraya kadar hem fikirsek, sormak istediğim bu bloklamayı nereden yiyor olabiliriz?

Gönderildi : 19/12/2017 20:48

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

üsttede belirtildiği gibi mail hosting aldığınız firmaya case açmanız yeterli.

çok fazla hatalı kullanıcı adı/parola girişi, kurumsal public adresiniz üzerinden gerçekleşti ise, engellenmiş olmanız normal.

bu tarz sorunlar çok nadir isp seviyesinde yaşanır, iki public adresin trace çıktılarını karşılaştırabilirsiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/12/2017 03:30

(@ismailcetin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

üsttede belirtildiği gibi mail hosting aldığınız firmaya case açmanız yeterli.

çok fazla hatalı kullanıcı adı/parola girişi, kurumsal public adresiniz üzerinden gerçekleşti ise, engellenmiş olmanız normal.

bu tarz sorunlar çok nadir isp seviyesinde yaşanır, iki public adresin trace çıktılarını karşılaştırabilirsiniz.

Aynen dediğiniz gibi Turan Hocam, bende bu şekilde düşünmüş ve dün öğleden sonra hosting firmasına case açmıştım ilk etapta son mail alınan ip yi güvenilir ip olarak düzenlemişler, sonra tekrar cevap dönerek doğru ip yi verince blok kaldırılmış. demek ki bir tehdit algıladılar ve ip yi bloklamışlar bizim, ama şuan bir sıkıntımız kalmadı. Cevap için teşekkürler.

Gönderildi : 20/12/2017 12:36

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

rica ederiz, geri bildirim için teşekkürler.

hosting firmasından panel talep ederek, block list'i yönetmeniz mümkün.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/12/2017 03:40

Paylaş: