Forum

Maillerin spama d&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Maillerin spama düşmesi hk

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,013 Görüntüleme
(@senoloksuz)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar şirket maillerimiz arasıra blacklist e düşüyor mxtoolbox dan girip blacklist sayfalarından bunların çıkarılması için uğraşıyoruz.

İp miz sürekli bir karaliste gir çık yapmakta , Exchange Online kullanıyoruz ama yinede kara liste sorunlarından kurtulamadık toplu mail atma işlemleride olmamasına rağmen bu sorunu çok sık yaşar olduk benim merak ettiğim bu sorunu bizim yerimize domain/ip mizi takip edip blacklist e düşmemizi engelleyecek düşsek bile hemen işlemleri otomatik yapacak bir sistem varmı bizim yerimize sistemimizi kontrol edecek yani.

Teşekkürler.

Gönderildi : 15/04/2017 13:24

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Domain adınız nedir bir kontrol edelim?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/04/2017 15:03

(@senoloksuz)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Domain adınız nedir bir kontrol edelim?

Merhaba Hakan hocam 

@osmanli-bohler.com domaininde bu sorunu yaşıyoruz.

Gönderildi : 16/04/2017 23:37

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Evet sizin sistem office 365 ve şu anda IP temiz, bölge olarak ingiltere görünüyor belki oradaki bazı IP ler sorunludur, biliyorsunuz havuz ip adresleri kullanılıyor, bir kaç kez görmüştüm office 365 ip adresinin black list' e düştüğünü ama bu çok nadir oluyordu. Bir daha düştüğünde buradan yazar mısınız gerekir ise MS ile görüşürüz durumu tam netleştirmek için. Şu anda sorun olmadığı için yorum yapamıyoruz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/04/2017 00:50

(@barbaroskuscular)
Gönderiler: 186
Estimable Member

Şenol bey merhaba,

Exchange Online ile ilgili problem olmadığını düşünüyorum. Spam olarak algılanmanızın nedeni web hosting alanınız. Sadece hosting tarafında barındırılan web hostinginiz paylaşımlı olarak kullanılıyor ve 188.132.183.117 ip adresinde başka web sayfaları da mevcut. Direk ip adresini yazdığınızda da göreceksiniz 12m.com.tr adresine gidiyor. 188.132.183.117 ip adresinin spam listesinde olması nedeniyle domain adresiniz de spam listesine ekleniyor. 

https://mxtoolbox.com/SuperTool.aspx?action=blacklist%3a188.132.183.117&run=toolpage

https://mxtoolbox.com/SuperTool.aspx?action=blacklist%3aosmanli-bohler.com&run=toolpage

raporlarında da görebilirsiniz. 

Exchange Online sunucunuzun raporu ise temiz

https://mxtoolbox.com/SuperTool.aspx?action=mx%3aosmanli-bohler.com&run=toolpage#

Sizin yapmanız gereken işlem ise hosting hesabınızı paylaşımsiz olarak size ait tek ip ile yayına almak.
Hazır hosting değiştirmişken web sayfanıza da bir el atın. joomla 1.5 sürümünde ve 2012 yılında kalmış

Saygılarımla,

Gönderildi : 17/04/2017 02:28

(@senoloksuz)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler üstatlar bir araştırayım konuyu sonucu tekrar paylaşırım.

Gönderildi : 17/04/2017 12:16

Paylaş: