Forum

Exchange 2010 mail ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Exchange 2010 mail gönderim sorunu 550 5.1.1 RESOLVER.ADR.ExRecipNotFound; not found

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,978 Görüntüleme
(@OmerKeles)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Hosted Exchange 2010 platformunda ,iki farklı organizasyon birbirleri içerisinde mail gönderimi yapmak istediğinde  aşağıdaki hatayı alıyorum.Hatayı araştırdığımda çözüm olarak outlookt'da otomatik mail tanımlamasını kapatınca sorun geçici çözülüyor.Ancak bu sorunun kaynağını ve kalıcı çözümünü bulamadım.Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim.

Not:Daha önce bu sorunla alakalı forumda konu açılmış ancak orada AD üzerinden hesabının silinmesinden sonra tekrar hesabın oluşturulup disconnected mailboxdan mail bağlanmasından sonra bu hatanın oluştuğu söylenilmiş.Dolayısıyla iletilen linkteki çözüm işimize yaramadı.

550 5.1.1 RESOLVER.ADR.ExRecipNotFound; not found ##

Gönderildi : 23/12/2016 17:56

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33006
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Öncelikle silinen ve tekrar açılan kullanıcılar için görülen bir sorun, kullanıcıyı silmeden x500 adresini alıp yeni kullanıcıya eklemezden çözemeziniz, yani hali hazırda sildiyseniz ve o kullanıcıya mail atan outlook kullanıcıları var ise tanımlama listelerini silmek zorundalar

https://www.hakanuzuner.com/remote-server-returned-550-5-1-11-resolver-adr-exrecipnotfound-recipient-not-found-by-exchange-legacy-encapsulated-email-address-lookup/

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/12/2016 07:51

Paylaş: