Forum

Gelen/Giden Mail Ko...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Gelen/Giden Mail Kopyası

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,019 Görüntüleme
(@AhmetGermenli)
Gönderiler: 179
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar, 

Bir  müşterim yandex kurusumsal mail kullanıyorlar,  şirket sahibi şirket genelinde gelen maillerin ve gönderilen maillerin bir kopyasına gerektiği zaman ulaşmak istiyor. Bunun için ne yapmak gerekir.

Gönderildi : 17/11/2016 12:51

(@HalitSiMSEK)
Gönderiler: 94
Estimable Member

Merhaba Ahmet Bey,

Ben çok doğru bulmuyorum ama geçerli bir çözümdür. Birtane mail adresi açın örn: mailyedek@şirket.com sonra tüm mail adreslerini bu mail adresine reply edin bu ayarlar yandex mail servisinin arayüzünden yapılacak.

Böylece gelen tüm mailler mailyedek hesabınada gelecek trafiğiniz fazlaysa arada girip geçmişi silmeniz gerekecektir aksi taktirde kota dolacağı için mailler gelmeyecektir.

Kota dolumunun çözümüde bu mail adresini patronun bilgisayara kur ve ayarlardan mailin bir kopyasını sunucuda tut tikinin işaretini kaldır. Maillerin yedeği bilgisayarda tutulmuş olur. Kota sorunuda yaşamamış olursun 🙂

Gönderildi : 17/11/2016 13:11

(@AhmetGermenli)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Aslında Outlook üzerinde Kural oluşturarak yapabiliyorum gayet düzgün çalışıyor. ancak kullanıcının bu kuralları kaldırmaması için group policy uygulayabilirmiyim. ortamda Domain yapısı var.

Gönderildi : 17/11/2016 19:05

(@HalitSiMSEK)
Gönderiler: 94
Estimable Member

kural oluşturarak farklı adreslere gelen maili nasıl tek bir yerde toplayabilirsinki ?

bildiğim kadarıyla öyle bir ayar yapamassınız.

Gönderildi : 17/11/2016 19:22

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

cloud/bulut tabanlı çözümlerin alternatiflerini inceleyebilirsiniz.

tabi burada bütçede önemli ve yandex mail sadece bütçeden dolayı tercih edildi ise, cloud çözümler fiyat olarak yüksek gelebilir.

kurum smb veya kullanıcı sayınız az ise, mail store ile mailbox bazlı tüm trafiği arşivleyip, web arayüzünden göstermeniz mümkün.

bütçe varsa zaten alternatif bulmak daha kolay olacaktır.

http://www.mailstore.com/en/mailstore-server.aspx

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/11/2016 02:28

(@AhmetGermenli)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Aynen hocam Mailstore daha önce kullanmıştım bilgidiği bir yazılım burda ben basit ve ücretsiz bir çözüm yolu bulmaya çalışıyorum, tabi pek mümkün görünmüyor ama yinede bir sormak istedim. teşekkür ederim hepinize.

Gönderildi : 18/11/2016 13:12

Paylaş: