Forum

SMTP PORT WİNDOWS S...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SMTP PORT WİNDOWS SERVER

10 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
725 Görüntüleme
(@SERDALDONMEZ)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.. 

Localde çalışan kurum içi intranet sistemimiz var,

joomla ve windows server 2008 R2 üzerine kurulu.

Bu intranet üzerinden iletişim formu oluşturdum ve mail atmam gerekiyor. ilgili birime kurum içindeki kullanıcılar şikayetlerini falan iletmesi amaçlı..

Joomla Üzerinden SMTP ayarlarını yaptım 587 olarak ayarladım.

Ancak SMTP olarak tanımladığım mail adresi bizim kurum dışında bir hosting hesabımızdaki mail adresi.

Mail gönderemiyorum. Başarısız oluyor. ne yapmam lazım bilemedim.

Hostingdemi sorun var yoksa localdeki intranet yuklu olan windows server ayarları mı yapmam gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim.

Gönderildi : 12/10/2016 11:57

(@mutlubenmutlu)
Gönderiler: 297
Reputable Member

Merhaba Serdal Bey,

Joomlanin kurulu oldugu yani formun bulundugu serverin internete cikisi varmi? Burda sorun yok ise, makinenin herhangi bir sebepten portunun blocklanmadigindan emin olunuz, test icin

start -> run -> telnet smtp.gmail.com 587  yazdiginizda ulasabiliyor musunuz buna bakin, burada da sorun yoksa kodsal bir probleminiz olmali

Gönderildi : 12/10/2016 12:25

(@SERDALDONMEZ)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hocam Joomlanın yuklu olduğu serverda internet var. 

Ancak Run da telnet smtp.gmail.com 587  yazdığımda "TELNET" is not recognized is not as an internal or external command, operable program or batch file" . diye bi uyarı alıyorum.

Gönderildi : 12/10/2016 13:19

(@mutlubenmutlu)
Reputable Member

Features altindan telnet client eklemeniz gerekicek telnet komutunu calistirmak icin, cok onemli degil bu kisim, kodunuzu paylasmaniz mumkun mu ? Basarisiz oluyor dediginiz kisimda hata kodunuz nedir ?

Gönderildi : 12/10/2016 14:49

(@SERDALDONMEZ)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hocam joomla üzerinde form gönderirken hata alıyorum. yani sonradan aklıma serverda ayar yapmam gerekebilir diye düşündüm o yüzden burda paylaştım. yoksa bi hata mesajı servera düşüyormu bilmiyorm açıkcası nerden  görebilirim ?

Gönderildi : 12/10/2016 14:58

(@mutlubenmutlu)
Reputable Member

Joomla tarafinda global ayarlardan SMTP ayarlarinizin goruntusunu paylasirmisiniz ? orda sendmail path kisminda birsey yaziyormu ?

Gönderildi : 12/10/2016 15:05

(@SERDALDONMEZ)
Eminent Member
Konu başlatıcı

joomla ayarlar bu şekilde

Gönderildi : 12/10/2016 15:12

(@SERDALDONMEZ)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Telneti fatures altında yükledm şimdi 

telnet smtp.gmail.com 587 yazdıgımda aşağıdaki ekran geldı

Gönderildi : 12/10/2016 15:29

(@mutlubenmutlu)
Reputable Member

Remote bir smtp kullandiginizi belirtmistiniz, oradaki yapilandirmaniz dogru ise herhangi bir gmail ve benzeri bir email ayarlariyla denemenizi onerirrim, sunucu uzerinde smtp tarafinda remote bir email kullandiginiz surece alternatif bir yapilandirma ihtiyaciniz yok gorunuyor. Telnet ilede test ettiginiz kadariyla herhangi bir 587 port blocklamasida gorunmuyor 

[email protected] adresinizi herhangi bir email clientinda ayni ayarlarla test ettiniz mi? burada bir sorun yasiyormusunuz ? Outlook vb. bir internet cikisi olan clientta ayni ayarlarla calistirabiliyor musunuz ?

Gönderildi : 13/10/2016 01:21

(@SERDALDONMEZ)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Remote bir smtp kullandiginizi belirtmistiniz, oradaki yapilandirmaniz dogru ise herhangi bir gmail ve benzeri bir email ayarlariyla denemenizi onerirrim, sunucu uzerinde smtp tarafinda remote bir email kullandiginiz surece alternatif bir yapilandirma ihtiyaciniz yok gorunuyor. Telnet ilede test ettiginiz kadariyla herhangi bir 587 port blocklamasida gorunmuyor 

[email protected] adresinizi herhangi bir email clientinda ayni ayarlarla test ettiniz mi? burada bir sorun yasiyormusunuz ? Outlook vb. bir internet cikisi olan clientta ayni ayarlarla calistirabiliyor musunuz ?

Hocam Problemi çözdüm. Server üzerinde bi ayara gerek duymuyormuş. Gmail ayarlarından pop ve imap açmak gerekiyormuş ve Chronoform ayarlarında ektra smtp ayarı varmış oradan smtp verilerini girdim ve mail gönderme sorununu çözmüş oldum. Benim içinde deneyim olmuş oldu. Umarım başka arkadaşlarada faydası olur. Teşekkür ederimmm ilgi ve alakanız için

Gönderildi : 13/10/2016 01:45

Paylaş: