Forum

Mailenable Standart...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mailenable Standart Virüs Sorunu

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
502 Görüntüleme
(@A.CemilTurgut)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar...

Sunucumda Mailenable Standart versiyonunu kullanıyorum. Yalnız çok sayıda spam ve virüs saldırılarına maruz kalıyoruz. Bu konuya nasıl bir çözüm getirebilirim, yardımlarınızı bekliyorum. MxScan free versiyonunu kurdum antivirüs olarak Clamav kullanıyor. Spamları bir nebze önlemeye çalışsa da hiçbir virüsü bulmuyor. 

Teşekkürler...

Gönderildi : 03/10/2016 16:09

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba,

MailEnable Standard versiyonunda Spam Filter bakımından hiç bir özellik bulunmuyor, ücretsiz bir edition olduğundan dolayı. Mail Enable versiyonunuzu yükseltmeniz gerekiyor öncelikle filtreler oluşturabilmeniz için. 

Filtreler ilede bir yere kadar bir Spam Gateway kullanmanız gerekiyor. Günümüzde mail yazılımlarının çoğu spamları tek başlarına engelleme konusunda yetersiz gelebiliyor. Buna çözüm olarak mail sunucunun önüne koyacağınız veya servis sağlayıcıdan alacağınız hizmet ile bir spam gateway spam sorununu çözmekte büyük fayda sağlayacaktır. Ancak dediğim gibi iki çözümde gerekiyor tek bir çözüm ile bir yere kadar gidebilirsiniz spam kesme konusunda.

www.okanozbey.com

Gönderildi : 03/10/2016 17:40

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

yapının önüne as/av gateway konumlandırmanız faydanız olur.

daha test etme imkanım olmadı ancak, scroll out f1 için kullananlar memnunlar.

denemenizi tavsiye ederim.

http://www.scrolloutf1.com/

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/10/2016 19:25

Paylaş: