Forum

office 365 mail spa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

office 365 mail spam hk

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
427 Görüntüleme
(@salimkose)
Gönderiler: 119
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba;

exchange serverda yaşadığımız sıkıntılardan dolayı office 365 geçtik ve migration yaptık ve tün databasleri taşıdık sonrasında exchange servera kaldırdık.asıl sorunum  son bir aydır bizim domain adımızla açılmış mailler ile spam gelip gitmesidir. office 365 ise dışarıya bağlı bir hosting şirketine bağladık.bu spam sorunu nasıl çözebilriz.

Saygılar.

Gönderildi : 23/08/2016 18:58

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Selamlar ;

Microsofttan Office 365 hizmeti mi  kullanıyorsunuz yoksa farklı bir ISP den Online  Exchange  hizmeti mi  kullanıyorsunuz ikisi de farklı  uygulamalar. 

" office 365 ise dışarıya bağlı bir hosting şirketine bağladık " cumlesini anlayamadım ?

merhaba;

exchange serverda yaşadığımız sıkıntılardan dolayı office 365 geçtik ve migration yaptık ve tün databasleri taşıdık sonrasında exchange servera kaldırdık.asıl sorunum  son bir aydır bizim domain adımızla açılmış mailler ile spam gelip gitmesidir. office 365 ise dışarıya bağlı bir hosting şirketine bağladık.bu spam sorunu nasıl çözebilriz.

Saygılar.

Gönderildi : 23/08/2016 20:36

(@salimkose)
Gönderiler: 119
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba

mevcut exchange yapımızı microsoft 365 tasıdık sonrasında fiziksel Exchange Sistemden kaldırdık.Mx Dns kayıtlarını farklı bir Hosting firmasının üzerinden kayıtları girildi

Gönderildi : 24/08/2016 00:26

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Buraya kadar olan adımlar normal  Micsoroft zaten dns kayıtlarını tutmaz. Sizden bu kayıtları açmanızı bekler ki bunuda yapmışsınız. Spam konusunda 444 6787  bu numaradan Ofis 365 için destek isteyebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 24/08/2016 21:25

Paylaş: