Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail Gönderme Sorunu

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
511 Görüntüleme
(@birkanherdinc)
Gönderiler: 115
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Qmail ile mail göndermekteyim fakat sadece bir müşterimde aşağıdaki hatayı almaktayım.

CNAME lookup failed temporarily. (#4.4.3) I'm not going to try again; this
message has been in the queue too long.

Çıkış ipleri, mail sunucu iplerimi kontrol ettim kesinlikle blacklistte görünmemektedir.

DNS ayarları normal ve herhangi bir hata almamaktayım. Sadece bu kullanıcıda bu hatayı almam garip.

Bu konu hakkında ne yapılabilir acaba ?

Gönderildi : 23/08/2016 17:39

(@mertkibar)
Gönderiler: 856
Noble Member

hata veren müşterinin domaindaki dns kayıtlarını kontrol ediniz.. dns kayıtları ile ilgili hata'dır.

Gönderildi : 24/08/2016 03:37

(@birkanherdinc)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Cevap için teşekkürler fakat uzunca bir araştırmadan sonra Qmailin bir bugu olduğunu gördüm DNS paketlerine cevaplarda 512 byte üzerinde paket yollandığında qmail çözemiyor.

Bunu çözmek için bir patch var ama uzun bir yöntem farklı bir yolu yok sanırım. 

Gönderildi : 24/08/2016 12:07

(@birkanherdinc)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Gökhan Bey cevap için teşekkür ederim,

Malesef qmail patchlerini yaptım ama 2012nin patchleri artık birçok yenilik sonucunda işe yaramaz hale geldi. 🙁 EN iyisi postfix sanırım. Ama Qmailin stabil ve rahat kullanımı postfixte yok gibi

Gönderildi : 25/08/2016 13:32

(@birkanherdinc)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Gökhan Bey değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim,

Qmail üzerinde özellikle bin klasöründeki servis dosyaları üzerindeki ayarlar o kadar çok karmaşık ki ve doğru düzgün nette kaynakta bulamadım. Bir kaç değişikliği yapsamda herhangi bir değişiklik olmadı, bu biraz şahine modifiye yaptırıp BMW ile kıyaslamaya benziyor Şahin Şahindir neticesinde ve de Qmailin gücüde buraya kadar sanırım gelişen teknolojide çok bile durdu gibi. Yalnız anlamadığım bir konu Linux Cpanel ve Plesk Panel MTA hizmetini qmail üzerinden veriyor herhangi bir hata almamaktadırlar 🙁

Gönderildi : 25/08/2016 19:24

(@birkanherdinc)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Postfix kuracağım

Gönderildi : 06/09/2016 19:13

Paylaş: