Forum

Exchange Mail Sunuc...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Mail Sunucuya Bağlanma Başarısız Oldu Hatası

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
8,498 Görüntüleme
(@HakanSiNEN)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhabalar 

Daha önce böyle bir konu açıldıysa gerçekten özür dilerim. Çalıştığım şirkette 170 adet personel mevcut. 170 kişiden sadece 2 kişide bu sorun var. Detaylı bir şekilde sorunu açıklayayım. İphone 5s akıllı telefonum var Ayarlar - Mail bölümünden Exchange e girip şirket mailimi tanımlıyorum sorunsuz bir şekilde , yalnız gelen kutusuna girdiğim zaman maillerin düşmesini beklerken " Posta Alınamıyor Sunucuya Bağlanma Başarısız Oldu" şeklinde bir hata vermektedir. Telefonda sorun olacağını düşünerek Android tabanlı bir akıllı telefondan denediğimde de aynı sorunu verdi. İşin garip tarafı bu denediğim 2 telefondan benim yaşadığım mail sorununu yaşamayan kişiler sorunsuz bir şekilde maillerini tanımlayıp maillerini okuyabiliyorlar. Telefonda sorun olmadığından artık eminim. AppStore'dan Outlook uygulamasını deneyerek girdiğim de " Sunucuya Bağlanamıyor " Hatasını alıyorum. Outlook destek ekibi ile irtibata geçtiğim de Sertifika sorunu olabileceğini söylediler. Net bir şey söylemediler. Bu konu hakkında daha önce sorun yaşayan arkadaşlar veya yardımcı olabilecek arkadaşlar var mıdır ? 

Teşekkürler

İyi Çalışmalar.

Gönderildi : 22/07/2016 11:58

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Evet bu konu daha önce tartışılmıştı, ilgili kullanıcı için AD üzerinden izinler bölümüne gelip, izinleri üstten miras olarak alacak şekilde ayarlamanız sorunu çözecektir

https://support.microsoft.com/en-us/kb/2579075

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/07/2016 14:11

(@HakanSiNEN)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkür ederim çözüm önerisi için. Deneme şansı henüz bulamadım. Bilgilendirme yapacağım.

Gönderildi : 22/07/2016 19:42

(@KadirAyyildiz)
Gönderiler: 122
Estimable Member

Merhaba,

Evet bu konu daha önce tartışılmıştı, ilgili kullanıcı için AD üzerinden izinler bölümüne gelip, izinleri üstten miras olarak alacak şekilde ayarlamanız sorunu çözecektir

https://support.microsoft.com/en-us/kb/2579075

Hakan hocam merhaba,

Aynı sorunu bende bir cihazda yaşamaktayım. linkte paylşatığınız adımları yaptım fakat düne kadar olan e-mailleri çektikten sonra hataya düşüyor. Email gönderebiliyorum fakat dünden sonrasını senk. edemiyor cihaz. İOS 10.3.1 ile alakalı olabilir mi?

Şifre değişikliğinden sonra kaynaklandığını düşünüyorum. Tavsiye edebileceğiniz başka bir çözüm yolu var mıdır?

Teşekkürler,

Gönderildi : 09/05/2017 20:25

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Merhaba,

Telefonda profili sıfırlamayı deneyin sanki profil sorunu, aynı hesabı bir başka iphone a bağlayın ve test edin muhtemel onda sorun olmayacaktır.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/05/2017 14:05

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4297
Co-Helper

Yukarıdaki çözüm hariç bu sorunu çeşitli zamanlarda bende yaşadım geneli iphone güncelliği ile alakalıydı. Bazıları da profil bozulması. Cihazdan tüm hesapları kaldırıp, sıfırla ağ ayarları yapıp, owa dan cihazı silip hesabı tekrar ekleyince düzeliyor.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/12/2020 11:05

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Microsoft Remote Connectivity Analyzer

Bu link üzerinden ilgili kullanıcı adı ve şifresi ile öncelikle sistemlerinizin sorunsuz çalıştığını kontrol edebilirsiniz. Eğer bir sorun var ise muhtemel buradaki rapor ekranındaki çıktıyı google a yazarsanız sonuç alabilirsiniz.

Gönderildi : 11/12/2020 00:01

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

O zaman LegaxyDN bilgisini alın ve posta kutularını silip tekrar açın. AD hesaplarını değil sadece posta kutularını, sorun çözülecektir.

Gönderildi : 11/12/2020 11:03

Paylaş: