Forum

(IOS 9.3.1 - Pop3) ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

(IOS 9.3.1 - Pop3) Silinen Maillerin Pc' ye Düşmemesi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,191 Görüntüleme
(@MuratBakar)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba,

IOS 9.3.1 Kullanıyorum, Telefonda Pop3 hesabı kurulu. Bilgisayarım kapalı olduğunda telefona gelen mailleri silip sonrasında bilgisayarı açtığımda bu mailler bilgisayara düşmüyor. Önceki ios sürümlerinin mail ayarlarında Sunucudan Sil seçeneği vardı buradan zaman ayarlaması yapılabiliyordu. Güncel halinde bulamadım, bu konuda yardımcı olabilecek var mıdır?
ÖZET: Telefonuma gelen mailleri silsem bile bilgisayarımı açtığımda yine gelmesini istiyorum.
İyi hafta sonları,

Gönderildi : 07/05/2016 13:33

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhaba

pop3 kullanıyorsanız bu mümkün değil. pop3 ile eriştiğiniz mailleri sildiğinizde sunucudan silmiş olursunuz. ios yeni versiyonlarda sunucuda bırakma özelliğini kaldırdı mı bilmiyorum.

exchange server kullanıyorsanız activesync kullanabilirsiniz. yada google apps ise imap tarzı yöntemler işinizi görür. pop3 kullanmayın.

Gönderildi : 08/05/2016 10:11

(@MuratBakar)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Biraz araştırma yaparak sonuca ulaştım. Mail hesabını eklerken Diğer seçeneğini seçtiğinizde varsayılan olarak imap geliyormuş. Kurulumu bu şekilde yaptığım için istediğim özellik olmadı. Hesabı kaldırıp pop olarak kurulum yaptım. Şuan mailleri telefondan silsem bile pcyi açınca mailler geliyor. Bu senkron tipi pop için varsayılan diyebiliriz. Teşekkürler.

Gönderildi : 10/05/2016 10:33

Paylaş: