Forum

Exchange 2010 Vir&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange 2010 Virüs Hk.

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
388 Görüntüleme
(@mertyilmaz)
Gönderiler: 28
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bir haftadır kendi Exchange Sunucum üzerine bulunan domain kullanıcılarımdan, kendilerine ekli dosya içeren virüslü mailler gelmekte. Dışarı domainlerden geliyordu ama şu anda kendi domainimden geliyor. Bu bir açık mıdır? Yoksa virüsün kendini geliştirmiş bir hali midir? Tecrübe ve yardımlarınıza ihtiyacım bulunmaktadır.

Örneğin;

Mail sunucumda [email protected] diye bir mail adresi yok ama bu adresten mail gelebiliyor. Aynı zamanda var olan [email protected] kendine bu virüslü postaları gönderebiliyor.

Teşekkür ederim. Saygılarımla.

Gönderildi : 31/03/2016 13:07

(@HakanDAL)
Gönderiler: 3
Active Member

Merhaba Mert Bey;

Bu problemi bende yaşıyorum ve bende de exchange 2010 bulunmaktadır. Genellikle info maillerine daha çok spam mail düşmekte bu aralar ve araştırmalarım sonucunda  etrafımda exchange kullanan arkadaşlarda info maillerini bu aralar şiddetli bir şekilde hedef halinde olduğunu öğrendim.

Kendine mail atması olayına araştırıyorum bende bir sonuç bulursam kesinlikle paylaşırım. 

Gönderildi : 31/03/2016 13:29

(@sgnblt)
Gönderiler: 196
Estimable Member

Aynı sorunu bende yaşıyordum http://www.cozumpark.com/forums/488023/ShowThread.aspx#488023  bu konuyu inceleminiz öneririm ilgili kontrollerin sonucunda Eset For Exchange ürünü ile sorunu çözdük.

İyi Çalışmalar...

Gönderildi : 31/03/2016 15:03

(@mertyilmaz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim ilginize. İnfo olmasını normal karşıladım fakat [email protected] kendisine göndermeye başladı bu ekli mailleri. Bir de olmayan mail adresinden geliyor. Yani kendi domainimde [email protected] yok ama oradan kullanıcılara mail gelmekte. Çok tuhaf bir durum gerçekten.

Gönderildi : 31/03/2016 15:22

(@sgnblt)
Estimable Member

Eset destek ekibinden birisi ile birlikte logları inceledik, domainde olan olmayan kullanıcılardan kendilerine gelen js içerikli maillerin geldiği kaynak ip 103 ile başlayan bi ip ve ip zaten black listte ilgili konuda söylenenleri deneyin relay kontrolü yapın şayet sorun yoksa antispam kurtaracaktır sizi.

Gönderildi : 31/03/2016 16:14

(@mertyilmaz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sezgin Bey,

İlginiz için gerçekten teşekkür ederim. Farklı bir program kullanııyordum. Teklifiniz üzerine ESET ile görüşmeye başladım az önce. Bakalım uygun olur ise tüm sistemi değiştirmek için kendileri ile artık bir çalışma yapacağız. Bu konu için deneyimlerinizden yararlanmak adına mail adresinizi göremediğimden, face üzerinden size bir arkadaşlık daveti gönderdim. Rumuz U.S. 

Çok teşekkür ederim gerçekten.

Gönderildi : 31/03/2016 16:27

(@sgnblt)
Estimable Member

rica ederim kullandığınız programı belirtin dilerseniz daha deneyimli arkadaşlarda yorum yaparlar mevcutta kullandığınız yazılımda bu işin üstesinden gelebilecek bir ürün olabilir.

Gönderildi : 31/03/2016 16:34

(@mertyilmaz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Evet haklısınız da firmanın kendisi yeni bir ürün almam gerektiğini belirtti. Üstelik rakamlar öyle böyle değil. O nedenle böyle bir çözüme yöneldim.

Gönderildi : 31/03/2016 16:38

Paylaş: