Forum

Hangi mail sunucusu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hangi mail sunucusunu kullanmalıyım ?

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
585 Görüntüleme
(@AlicanMutlusoy)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Çözümpark sayesinde yıllardır bir çok sorunum hakkında bilgi edinip bu sorunlarımı aşıyorum ancak bu sefer işin içinden çıkamadım gerekli bilgiyi edinemedim.

Kısaca kurulu sistemden ve ihtiyaçlarımızdan bahsedeyim yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Çalıştığım firmada mail trafiğimiz çok yüksek,ekli dosya boyutumuz bir hayli fazla ve bu ekli mailler müşterilere gönderildiği gibi şirket içindeki kullanıcılar arasında da sürekli devirdaim halinde. Bu giden/gelen yüksek boyutlu mailler yüzünden internet hızımız etkilenmekte ve kısa sürede adil kullanım kotasını geçtiğimiz için hızımız düşmektedir. Biz bu duruma çözüm olarak şirket içinde bir makineye hmail kurup içerideki mailleri ağ üzerinden çevirmeye başladık. bu sayede iş yerinde kullanıcıların birbirlerine gönderikleri mailler internet kullanmadan şirket ağı içerisinde gidip gelmekte.Bu çözüm bizi kısa vadede çok rahatlattı internetimiz artık daha verimli çalışıyor.

Fakat bu noktada başka bir sorunla karşı karşıya kaldık.

Kullanıcılarımızın bir çoğu gün içinde ofis dışında olup mail takibini telefon üzerinden yapıyor ancak içeriden dönen mailler dışardaki sunucuya hiç ulaşmadığı için cep telefonlarına düşmüyor.Şu an dışardaki sunucumuz zimbra mail sunucusu. 

Bulunduğumuz konum gereği internet altyapımız çok kötü. 2 farklı internet servis sağlayıcısından aldığımız internet hizmetini cisco router ile load balancing olarak kullanıyoruz ancak hızımız 8 mpbs den yukarı çıkamıyor 🙂

Şu sıralar şirket içine yeni sunucu satın alıp microsoft excahnge server kurmak istiyoruz.Exchange server ile bu sorunumuza bir çözüm sağlayabilir miyiz ?

Yardımlarınızı ve alternatif çözümlerinizi bekliyorum.

Teşekkürler 

Gönderildi : 27/07/2015 15:28

(@mehmetyayla)
Gönderiler: 550
Honorable Member

Merhabalar,

Çözümpark sayesinde yıllardır bir çok sorunum hakkında bilgi edinip bu sorunlarımı aşıyorum ancak bu sefer işin içinden çıkamadım gerekli bilgiyi edinemedim.

Kısaca kurulu sistemden ve ihtiyaçlarımızdan bahsedeyim yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Çalıştığım firmada mail trafiğimiz çok yüksek,ekli dosya boyutumuz bir hayli fazla ve bu ekli mailler müşterilere gönderildiği gibi şirket içindeki kullanıcılar arasında da sürekli devirdaim halinde. Bu giden/gelen yüksek boyutlu mailler yüzünden internet hızımız etkilenmekte ve kısa sürede adil kullanım kotasını geçtiğimiz için hızımız düşmektedir. Biz bu duruma çözüm olarak şirket içinde bir makineye hmail kurup içerideki mailleri ağ üzerinden çevirmeye başladık. bu sayede iş yerinde kullanıcıların birbirlerine gönderikleri mailler internet kullanmadan şirket ağı içerisinde gidip gelmekte.Bu çözüm bizi kısa vadede çok rahatlattı internetimiz artık daha verimli çalışıyor.

Fakat bu noktada başka bir sorunla karşı karşıya kaldık.

Kullanıcılarımızın bir çoğu gün içinde ofis dışında olup mail takibini telefon üzerinden yapıyor ancak içeriden dönen mailler dışardaki sunucuya hiç ulaşmadığı için cep telefonlarına düşmüyor.Şu an dışardaki sunucumuz zimbra mail sunucusu. 

Bulunduğumuz konum gereği internet altyapımız çok kötü. 2 farklı internet servis sağlayıcısından aldığımız internet hizmetini cisco router ile load balancing olarak kullanıyoruz ancak hızımız 8 mpbs den yukarı çıkamıyor 🙂

Şu sıralar şirket içine yeni sunucu satın alıp microsoft excahnge server kurmak istiyoruz.Exchange server ile bu sorunumuza bir çözüm sağlayabilir miyiz ?

Yardımlarınızı ve alternatif çözümlerinizi bekliyorum.

Teşekkürler 

Evet Exchange server tüm isteklerinizi karşılayabilir.

Gönderildi : 27/07/2015 17:04

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba,
totalde yapılan lisans donanım, işçilik, soğutma enerji giderleri düşünüldüğünde Ofis 365 en cazip çözüm gibi. Bence Ofis 365 kullanıp keyfinize bakmalısınız.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 27/07/2015 23:23

Paylaş: