Forum

synology mail serve...

Bildirimler
Hepsini Temizle

synology mail server

22 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
3,111 Görüntüleme
(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Bu konu ile ilgili bir çok yazı var yanlız Synology mail server kurulumu ve yerelde mail alma ve verme gerçekleşiyor. Ancak Sıfırdan dışardan mail almak için Synology DNS server ayarları ve yine Synology Mail Server, Mail Stadion ayarları nasıl olacağına dair toplu bir yazı yok malesef. Özelikle alanadı.com host ayarlarından başlayıp  Synology DNS ve Mail Server ayarlarını gösteren dışardan ve içerden mail nasıl alındığını örneklerle gösteren Yine Synology mail Stadion ayarlarını anlatan bir yazı video olsa iyi olurdu.

Mehmet bey,

talebinizde 3 farklı uzmanlık bulunmakta.

synology mta, firewall ve diğeri dns.

dns birçok operasyonun kalbi ve yeterli tecrübe yok ise, hataya fazlası ile müsait.

mta ve firewall süreci içinde belli bir bilgi birikimine sahip olmak gerekiyor.

tek bir makale üzerinde tüm adımları bulmanız zor, ancak tek tek bulup, siz birleştirebilirsiniz.

https://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/05/12/dns-domain-name-system.aspx

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/05/2017 01:45

(@Alpayozler)
Gönderiler: 2
New Member

Merhaba, 
Synology ile görüşmemde 215 modelinde yapamıycağını, üst model de bunun olabileceğini dediler bende 716 II plus serisini aldım, dahilide kendime mail server kurabildim ama şirket mailini kurup IMAP olarak kullanmak istediğimde  yerel pc Outlook üzerinden her yere mail gönderebiliyorum ama şirketin kendi etki alanında kimseye mail gönderemedim 550 5.1.1 hatası verdi, Synology Almanya ile görüştüm, şu anki mail server programının sadece dahilide olduğunu harici e postaları alabildiğini ama kendi etki alanına gönderemediğini  belirttiler. Oysa ki Outlook üzerinden yapamadığım kendi etki alanımdakilere gönderme işlemini synology nin Mailplus programı üzerinden yapabiliyorum olayı çözebilmiş değilim, 

Selamlar

Gönderildi : 24/09/2017 11:12

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Mail yapılanması için neden NAS kullanıyorsunuz? Serverinizin birine MailEnable kurulumu yapıp 

https://www.zulfumehmet.com/windows-server-2012-maenable-yapilanmasi/  

Makaledeki gibi yapılandırıp içeri ve dışarı mail atabilirsiniz.

Kişisel bir olay

Gönderildi : 24/09/2017 14:23

Sayfa 2 / 2
Paylaş: