Forum

SMTP Reverse DNS Ba...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SMTP Reverse DNS Banner

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
428 Görüntüleme
(@UgurULUSAN)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Bu sorun artık kronikleşti çoook şey denedim ama bir türlü çözümedim.  rDNS Kaydı yapıldı aşağıdada görüldüğü gibi ama dns zone da bunu bir türlü ayarlayamıyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Windows 2008
Plesk 12
Mailenable Standart

http://mxtoolbox.com/SuperTool.aspx?action=smtp%3amail.temasltd.com&run=toolpage 

Gönderildi : 25/01/2015 22:15

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

static-147-101-135-78.mail.temasltd.com Reverse DNS kaydınızda bu görümnüyor. bunu mail.temasltd.com olarak yapmanız gerekli ayrıca sunucu hostname kaydına bunu girin ve DNS sunucunuz üzerinde ede bu şekilde bir zone oluşturun.

Gönderildi : 26/01/2015 13:41

(@UgurULUSAN)
Active Member
Konu başlatıcı

Sunucu Hostname i bu şekilde yapılandırırsam diğer siteler için bir sıkıntı olurmu? Doğrumu anladım illaki smtp adresi ile eşleşmesi gerekmiyor sunucu hostname ile eşleşse  yeter li ?

Gönderildi : 26/01/2015 14:41

(@UgurULUSAN)
Active Member
Konu başlatıcı

Sorun çözülmüştür. İlginize teşekkür ederim. İnternette bulunan çoğu örnekte smtp.domain.com olarak kullanıldığından insanın kafasını karıştırıyor. hostname e tanımlayınca sorun ortadan tamamen kalktı.

Gönderildi : 27/01/2015 13:58

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Çözülmesine sevindim geçmiş olsun. 

Gönderildi : 27/01/2015 14:37

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Sunucu Hostname i bu şekilde yapılandırırsam diğer siteler için bir sıkıntı olurmu? Doğrumu anladım illaki smtp adresi ile eşleşmesi gerekmiyor sunucu hostname ile eşleşse  yeter li ?
Diğer sitelerde bir sorun yaşanmaz.

Gönderildi : 27/01/2015 14:43

Paylaş: