Forum

Yazıcıdan Gmail vey...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yazıcıdan Gmail veya Hotmail ile mail gönderme hakkında yardım

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,707 Görüntüleme
(@bahattinemre)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar yazıcıdan/tarayıcıdan mail gönderebilmek için gmail veya hotmail kullanmak istiyoruz. Bu mümkün mü ? çok uğraştık olmadı. 

Gönderildi : 23/07/2014 12:48

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Gönderiler: 438
Reputable Member

Yazıcınızın internet erişimi var mı? Eğer varsa Hotmail yada gmail den alacağınız bir hesabın bilgilerini yazıcıya ekliyorsunuz. O hesap üzerinden taranan yada çıktı alınmak istenen dosyayı mail yolu ile alıp/verebiliyor.

Gönderildi : 23/07/2014 12:51

(@bahattinemre)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hocam yazıcı çok fonksiyonlu kyocera taskalfa 250ci doğrudan internetede bağlanabiliyor. Biz gmailden hesap açtık smpt ayarlarını ayarladık ama mail bi türlü gönderemiyoruz. (bu arada yazıcı eskiden exchange serverden tanımlı mail adresinden mail gönderiyordu) şuanki sıkıntımız gmail veya hotmail ayarlamasını yapamamız.  

Gönderildi : 23/07/2014 13:04

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

aynı smtp ayarları ile agdaki bir clientten mail gönderebiliyormusunuz bunu kontrol edin once

birde ip ayarlarında dns ip adresi  olabilir yazıcı üzerinde

Gönderildi : 23/07/2014 13:07

(@bahattinemre)
Eminent Member
Konu başlatıcı

kontrol ettim domainde kurulu herhangi bir pc den gamil veya hotmail ile mail atabiliyoruz.

Gönderildi : 23/07/2014 13:22

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

kontrol ettim domainde kurulu herhangi bir pc den gamil veya hotmail ile mail atabiliyoruz.

gmaile veya hotmaile mail atmayı değil gmail veya hotmail üzerinden mail atmayı denemeniz gerekli 

(eger bu accountları girdi iseniz yazıcınıza ) 

ayrıca yazıcı üzerindeki ağ ayarlarındaki dns sunucuyuda kontrol edebilirsiniz

dns ip adresi girilmedi ise isim çözemiyor olabilir.

Gönderildi : 23/07/2014 13:26

Paylaş: