Forum

C# kodlarıyla mail ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

C# kodlarıyla mail yollama

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
444 Görüntüleme
(@muratyildirim)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba

evimde windows server 2008 ile bir server kurup web sitemi buradan yayınlıyorum ftp ve web sitesi uygun şekilde çalışıyor
smtp server kurulumunu da gerçekleştirdim ve mail gönderimi için web sitem içerisinden c# asp.net kodlamasıyla mail göndermek istiyorum
mail sunucu için gerekli portları açtım smtp serverda mail hesabı oluşturdum sitemin domaninde ilgili yönlendirmeleri yaptım(MX CNAME A)
hatta google apps ile mail adresimi yeniden yönlendirip sunucuyu google appse dahil ettim.ancak kodlarımla mail yolladığımda maili sunucunun localdeki posta kutusuna mailler düşüyor ancak mail gönderdiğim adreslere maiiler ulaşmıyor bir yerde mailler kayboluyor sanırım.
Bu konuda tecrübelerini ve önerilerini paylaşmak isteyenlerden yardım bekliyorum.teşekkürler

Gönderildi : 04/06/2014 19:09

(@ibrahimDOGAN)
Gönderiler: 261
Reputable Member

(@muratyildirim)
Active Member
Konu başlatıcı

tekrar merhaba ben verdiğiniz linklerle ve elimdeki kaynaklarla kodlamaları yazdım web sitesi sayfasına ekledim ancak mai gönderme işlemi başarılı oldu şeklinde mesaj çıktığı halde mailler gitmiyor.lokaldeki posta kutusuna düşmüş durumda ama gitmesi gereken adrese ulaşmıyor.

ilgili tüm portlar açık
kodlamada da hata yok
mailleri nasıl ulaştırabiirm smtp server ile beraber pop3 server da mı gerekiyor

Gönderildi : 07/06/2014 16:15

(@muratyildirim)
Active Member
Konu başlatıcı

sunucuya mailenable standart sürümü kurdum ayarları yaptım kodlar çalışıyor görünüyor ancak mailler yerine ulaşmıyor.
internet servis sağlayıcısından 25 numaralı portu açmasını istedim port açıldı.. ondada bir sorun yok...
ancak maileri ulaştıramıyorum...

Bu konuda ilgili makale ve yorumları takip ediyorum.
benzer sıkıntıları olan pek çok yazı okudum .. bütün ayarlamaları yaptığıma inanıyorum.

internet servis sağlayıcısı lokaden mail gönderimini angelmek için bir firewall kullanıyor olabilirimi diye de aklıma geldi ama bu pek akla yatkın değil.. 

Gönderildi : 08/06/2014 21:17

Paylaş: