Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail Server Dns çözme Sorunu

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
399 Görüntüleme
(@AlperOZALTUN)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Mail Server ım bsl.pt adresini çözememektedir. dns olarak 8.8.8.8 verdiğimde problem çözülüyor fakat bu sefer de başka domainlere mail atamamaktayım. Bu domain in problemli olduğunu düşünüyorum. şubat ayı başlarında  standart gönderebiliyorduk. Mail server ımda Mdaemon Yüklü.

Nslookup ile baktığımda Dns i çözemiyor Mail server ım... 

Gönderildi : 10/03/2014 20:46

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

TT dnsleri verdiğiniz ip yi çözemiyor. Google Dns 8.8.8.8 çözebiliyor söylediğiniz gibi. Dns sunucularınızı 8.8.8.8 forwarder yaptığınızda nasıl bir sorunla karşılaşıyorsunuz ? Ben tüm mail sunucuları mx kayıtları için google dns lerine yönlendiriyorum henüz bir sorunla karşılaşmadım. 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/03/2014 21:03

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

conditional forwarder ile sadece bu domain için olan sorguları 8.8.8.8 adresine yonlendirebilirsiniz

Gönderildi : 10/03/2014 21:19

(@AlperOZALTUN)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

TT dnsleri verdiğiniz ip yi çözemiyor. Google Dns 8.8.8.8 çözebiliyor söylediğiniz gibi. Dns sunucularınızı 8.8.8.8 forwarder yaptığınızda nasıl bir sorunla karşılaşıyorsunuz ? Ben tüm mail sunucuları mx kayıtları için google dns lerine yönlendiriyorum henüz bir sorunla karşılaşmadım. 

bütün kayıtları 8.8.8.8 e yönlendirdiğimde çözüyor herhangi bir problem yok fakat mail trafiğim biraz fazla bu seferde başka domainlere mail gönderemiyorum. hata veriyor.  

conditional forwarder ile sadece bu domain için olan sorguları 8.8.8.8 adresine yonlendirebilirsiniz

bsl.pt için nasıl oluşturabilirim biraz karıştırdım ama yapamadım... 

Gönderildi : 11/03/2014 11:44

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Gönderildi : 11/03/2014 11:51

(@AlperOZALTUN)
Active Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkürler İşlem başarılı.

Gönderildi : 11/03/2014 12:42

Paylaş: