Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Zimbra Mail Sorunu

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
8,220 Görüntüleme
(@EmreAltintas)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Konu silinebilir.

Gönderildi : 14/01/2014 00:55

(@tacimbulut)
Gönderiler: 107
Estimable Member

Web yönetim panelinde bulunan Yönet/Hesaplar bölümünde en son hangi kullanıcı ne zaman oturum açtığını öğrene bilirsiniz. Bu şekilde hangi kullanıcı üzerinden işlem yapıldığını tespit edebilirsiniz, Sorunu bu şekilde deşifre edemiyorsanız, Web Yönetim Panelinde bulunan İzle/Mesaj Birimi sekmesinde bulunan tarih ve saatleri referans alarak /opt/zimbra/log/ dizinlerinde bulunan mailbox.log ve Audit.log dosyalarını örnek  cat Audit.log | grep "07/06/` şeklinde arama yaptırarak sorunun hangi kullanıcıdan kaynaklandığını bula bilirsiniz.

Not: Sunucuda deneme amaçlı kurduğunuz uygulamacıklar varmı. Yoksa bile sunucuda kurulu olan E-Posta, Kişi Ekle, Tarih, Kişi Ekle ve Arama Vurgulayıcı hariç diğer tüm uygulamaların durumunu değiştirip bir süre bu şekilde test edermisiniz.

Gönderildi : 14/01/2014 14:10

(@HasanSaglam)
Gönderiler: 14
Eminent Member

Merhaba, Benim şöyle bir sorunum var.Zimbra mail serverında outlookta pop3 olarak mail kurulumu yaptığımda herhangibi bir sorunum yok mail alıyorum ve gönderebiliyorum fakat telefona mail kurulumu yaptığım zaman ise sadece mail alabiliyorum gönderemiyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkekür ederim şimdiden. 

Gönderildi : 15/03/2017 13:52

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Merhaba, Benim şöyle bir sorunum var.Zimbra mail serverında outlookta pop3 olarak mail kurulumu yaptığımda herhangibi bir sorunum yok mail alıyorum ve gönderebiliyorum fakat telefona mail kurulumu yaptığım zaman ise sadece mail alabiliyorum gönderemiyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkekür ederim şimdiden. 

başkasının postu altına değil de ayrı bir konu olarak sorarsanız daha çok görülme ve cevaplanma ihtimali olur probleminizin.

cep telefonu ayarlarında smtp auth vb gibi bazı ayarları eksik yapıyor olabilirsiniz.

Gönderildi : 15/03/2017 14:20

Paylaş: