Forum

Mailenable Kontrol ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mailenable Kontrol Maili Oluşturma

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
565 Görüntüleme
(@UgurCIVAK)
Gönderiler: 12
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Çalışmakta olduğum şirketin maillerini kontrol etmek için ayrı bir mail oluşturduk,

bu mail adresin çözümpark tarafında ve diğer arama motorlarını kullanarak araştırmalar yaptım fakat her hangi bir sonuca yönelik işlem bulamadım.

" Domain -> Properties -> Catchall " kısmına iletilecek mail adresini yazmamız gerekiyor diye bir bilgiye ulaştım, yine aynı şekil de sorunumuzu çözemedik.

Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar

Gönderildi : 14/11/2013 16:54

(@AyhanKOSOGLU)
Gönderiler: 112
Estimable Member

Selamlra ;

Maillerini kontrol etmekten kastınız gelen her mailin başka bir mail adresinede eş zamanlı olarak yönlendirilmesi mi ?

Gönderildi : 14/11/2013 16:59

(@UgurCIVAK)
Active Member
Konu başlatıcı

Evet, Örneğin; xxx, yyy, [email protected] gibi kullanıcıya ait olan mail adreslerine gelen postalarının bir kopyasını [email protected] adresine gelmesini istiyoruz.

Teşekkürler 

Gönderildi : 14/11/2013 17:08

(@AyhanKOSOGLU)
Estimable Member

Kullanıcının üzerien çift tıklayarak  redirection bölümüne gelin .Aşağıdaki redirect.... kutucuğunu işaretleyin add kısmı aktif olacak. Aynı anda göndereceği mail adresi yada adreslerini ekleyin. Gelen mailin bir kopyasının ana mail adresine gitmesini istiyorsanız Keep..... ile devam eden alttaki kutucuğuda işaretleyin ve Apply kısmına tıklayın.

Gönderildi : 14/11/2013 17:16

(@UgurCIVAK)
Active Member
Konu başlatıcı

Bilgi için teşekkür ederiz,

Ayrıca bu ayarı yapmış bulunmaktayım. Aslında konuyu daha açmak gerekirse bundan sonra oluşturulan tüm kullanıcılar için gelen maillerin bir kopyasını yönlendirmek istiyoruz. Yani daha sonra oluşan kayıtların otomatik olarak bu şekilde ayarlanması yada farklı bir yöntem var ise (catchall vb) bunun nasıl yapılandırılacağı hakkında bilgi istiyorum 

Teşekkürler 

Gönderildi : 14/11/2013 17:36

(@AyhanKOSOGLU)
Estimable Member

Bu kısmını kontrol edip geri bildirim yapayım.

Gönderildi : 14/11/2013 17:45

(@UgurCIVAK)
Active Member
Konu başlatıcı

Bu kısmını kontrol edip geri bildirim yapayım.

Bekliyorum, ilginiz için teşekkür ederiz 

Gönderildi : 14/11/2013 18:57

Paylaş: