Forum

spam maillerden kur...

Bildirimler
Hepsini Temizle

spam maillerden kurtulma

12 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
2,122 Görüntüleme
(@OsmanTemiz)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

mailime çok fazla spam mail gelmekte.

aşağıda görüldüğü gibi kural oluşturma ekranı var ancak içerisinde AĞAÇLANDIRAN KALEM yazan mailleri alma dememe rağmen geliyor Body ve contains demem gerekmiyor mu ? Birde çince maillerden kurtulmak için ne yapmalıyım?

Teşekkürler.  

kalem

Gönderildi : 09/07/2013 20:51

(@mertkibar)
Gönderiler: 856
Noble Member

cpanel sunucu sizin mi yoksa hosting mi..

Gönderildi : 10/07/2013 05:26

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

Türkçe karakterden karışık olabilir. Spam gelen bir maili sunucu içinde açarak oradaki tam karşıkığını yazmanızda fayda var.

Gönderildi : 10/07/2013 18:00

(@OsmanTemiz)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

cpanel sunucu bizim değil hosting firmasının

Gönderildi : 13/07/2013 17:21

(@mertkibar)
Gönderiler: 856
Noble Member

cpanel deki mail server çok başarılı değil. Cpanel ile entegre çalışan spam koruma yazılımlarını bile test ettik, onlar bile çok başarılı sonuç vermedi.

bizim destek verdiğimiz bir kaç müşterimizde cpanel kullananlar var.

cpaneldeki mail sunucuyu SMTP gateway ile yönlendirip başka bir mail sunucu üzerinde anti-virüs ve spam korumalı olarak çalıştırıyoruz.

hosting satın aldığın firmaya bu konuda bir çalışması olup olmadığını bir sor istersen.

piyasada çok amatörce bu işi yapan insanlar var.. bu kişilerin yüzünden hizmet alan kişilerde güç duruma düşüyor.

Gönderildi : 14/07/2013 07:27

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Cpanelin mail server'i iyi configure edildiğinde gayet iyi çalışmaktadır. Tabi bundaki Spam GW nin default ayarları ile mucizeler yaratmasını beklemek çok ta doğru olmaz. Çünkü ürünün asıl görevi bu değildir. Yinede Hosting hizmeti aldığınız firmadan SPAM mail konusunda destek almanızı öneririm. Ben kişisel web sitelerim için CPANEL kullanıyorum spam mail konusunda yaptığım değişiklikler ile ciddi sorunlar yaşamıyorum.

Bir ikinci öneri olarak kurumsal bir domain kullanıyıorsanız ve SPAM konusunda çok hassassanız IHS firmasındaki kangal ürününü kullanmanızı öneririm. SPAM başarı oranı %99 diyebilirim. Bu ürünü kullanmak için hostinginizi bu firmada olmasına gerek yoktur. Bir kaç dns kayıdıyla hızlıca kullanmaya başlayabilirsiniz.

Gönderildi : 15/07/2013 12:29

(@tariyeleyyubov)
Gönderiler: 89
Estimable Member

Benim de bir sorum olacak cevaplarsaniz cok minnettar kalirim.C panel kullaniyorum nerdeysi 150 tane mail var ama maillerden bazilari bir birilerine gonderirken spama dusuyor mesela 2 tane [email protected]   ve [email protected] var a mailinden  her kese normal b mailine ise gonderirken spam bolumune dusuyor bunun cozumunu bilen varmi ne yapmam gerek??? 

Gönderildi : 25/06/2014 15:41

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

outlook üzerinde mi webmail üzerinde mi?

Gönderildi : 25/06/2014 16:47

(@tariyeleyyubov)
Estimable Member

Kullanicilarin hepsi outlook kulanmiyor ama bana gereken outlook uzerinden spama dussun ve ya dusmesin diye ayarlamak degil.Bana gereken spam maillerin iyice kontorl etmek yani kendi maillerimin kontrolunun bende olmasi.Mesela kullanicilardan birine mail geldi diyelim hemen bu mail i spam diye kendim block edeyim ki bir daha gelmesin.Bence buna bir care zor bulurum.En son exchange kurmak gerekir bence bir de bir sorum daha Cpanel gibi yonetimi olan baska bir sey varmi???

Gönderildi : 27/06/2014 10:15

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

SPam maillerin sizin onayınızdan sonra geçmesini istityorsanız sunucu maillerinin önünde bir STMP GW kullanmanız gerekir. Bu ürünlerin karantina özellikleri farklılık gösteriyor. Türkiye de mi yaşıyorsunuzu bilmiyorum ama Surgate adında bir ürün var Türk mühendisler tarafından geliştirildi bu ürünü inceleyebilirsiniz. İsteklerinize cevap verir.

Gönderildi : 27/06/2014 12:50

(@tariyeleyyubov)
Estimable Member

yani hangi ulkede olmanin farki varmidir?? Ben Azerbaycanda yasiyorum.

Gönderildi : 27/06/2014 17:37

(@ozgurmazlum)
Illustrious Member

Farkı yok ama burada olsanız eğitim vs gibi konular da çok yakın olmanın avantajını kullanırdınız.  http://www.surgatelabs.com/ bu adresten detaylara ulaşabilirsiniz.

Gönderildi : 27/06/2014 17:40

Paylaş: