Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

toplu mail hakkında

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
324 Görüntüleme
(@bilalhaksever)
Gönderiler: 354
Honorable Member
Konu başlatıcı

Outlook'dan üyelerimize mail gönderirken sorun yaşıyoruz.
mailler bir çoğu gönerilmedi olarak geri düşüyor.

Toplu mail programı kullanmak istemekteki  amacımız ,üyelerimize duyurularımızı zamanında ulaştırabilmek.
Ve maillerin ne kadarı gitti ne kadarı gitmedi yönünde rapor alabilmek.
Bir şirkete gönderim yaparken,mail adedi artabiliyor.Şirketin yöneticisine ve diğer departmanlar eklendiğinde sayı büyüyor.

Burada milyon adet mailden bahsetmiyorum.Bu sayı ortalama 500-1000 adet mail sayısı kadardır.

Sizden ricam nasıl bir çözüm yolu izlemeliyim.
Toplu mail programımı kullanmalıyım.
Bu konuda başarılı bir uygulama varsa lisanslı yada lisanssız paylaşırsanız sevinirim.

Yada başka bir çözüm yolu varmı.Nasıl bir yol yöntem izlemek gerekir.

Teşekkürler. 

Gönderildi : 03/03/2013 14:27

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

mail gönderim sıklığına gore bence profesyonel bir firmayla çalışmanızın daha doğru olacağı kanısındayım

size özelden bir firma adı gönderiyorum. bu firmanın çalışmalarını beğeniyorum ben..

Gönderildi : 04/03/2013 01:02

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4309
Co-Helper

Kişisel, Kurumsal olarak da ADSL kullanılıyorsa çözüm yolları pek dardır toplu mail yazılımı kullanmak yeterli olmayabilir. Telekom üzerin den toplu mail gönderimi tercih edilmez. IP 'niz blacklistlerde değilse bile düşmesini istemiyorsanız Bin mail için mail yazılımını belirli zaman aralıkların da gönderim yapacak şekil de ayarlamak lazım ki bu da liste gönderimini 3-4 güne kaydırabilir. Bunun için en mantıklı yol toplu mail hizmeti veren firmalar ile çalışmak olur.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/03/2013 01:12

(@bilalhaksever)
Gönderiler: 354
Honorable Member
Konu başlatıcı

bi bu maili her gün yollamıyoruz.
mail listemizin diğer firmaların eline geçmesini istemiyoruz.
ortalama haftada belki 1 kez gönderim yapılıyor.
O da ortalama 250-500 civarında 1000 sayısı en tepep değerki daha okadar gönderim yapılmadı.

Belki 5000.-- 10.000  yada daha yukarı gönderimlerimiz olsa hizmet veren firmalarla anlaşabiliriz.
ama gönderim sayımız gerçekten çok düşük.Toplu mail programlarıyla halledebileceğimizi
düşünüyorum. 

Gönderildi : 04/03/2013 04:01

Paylaş: