Forum

Outlook dizin oluşt...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook dizin oluşturma sorunu

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
18.3 K Görüntüleme
(@YaseminBaser)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Windows 7 kullanıyorum, ve outlook şu anda dizin oluşturuyor. Ancak bu dizin oluşturma işlemi yaklaşık 3 haftadir sürüyor ve hala tamamlanamadı.

Yanlislikla bilgisayari kapatırsam dizin alma işlemine sıfırdan baslıyor, ve dizin olustururken de malesef hicbir arama yapamiyorum. 2 haftadir 7/24 calissiyor bilgisayarim ve dolayısıyla outlook hep acik, ancak hala personal folders içinde 4800 oge kaldı yazısı cıkıyor ve bu sayi hergun artıyor.

Bu işi hizlandirmanin bir yolu var midir? Ya da nasil bir cozum onerirsiniz?

Gönderildi : 28/02/2013 21:54

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Dizin oluşturma derken indeksleme işleminden mi bahsediyorsunuz?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/03/2013 00:28

(@YaseminBaser)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hakan Bey,

Evet indeksleme isleminden bahsediyorum.

outlook da arama kismina herhangi birsey yazdıgımda asagidaki bilgi mesaji cikiyor; ancak 3 haftadir bilgisayarimi acik tutuyordum bu kalan oge sayısı 4500 lere gelmisti fakat bilgisayari dayanamayip kurcalamaya basladim ve kapatıp açınca tekrar dizini 0 dan almaya başladi, 3 hafta sonunda basladigim noktaya geri dondum, geriye donuk bulmam gereken mailleri bulamiyorum, ve isim oldukca aksamaya basladi, yardimlarinizi bekliyorum!

outlook sun anda ogelerinizi dizine alıyor,

ogeleriniz hala dizine alınmakta oldugu icin arama sonucları tamamlanmamis olabilir

Personal folders icinde 140 oge kaldı

Tum acık posta kutularında 259 oge kaldı]

Gönderildi : 01/03/2013 12:22

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

o zaman bu çözümü uygulayın lütfen, hemen bitecektir

http://www.cozumpark.com/forums/thread/313336.aspx

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/03/2013 18:37

(@ONUR-TORUN)
Gönderiler: 38
Trusted Member

Hakan bey sizin çözümünüzü uyguluyoruz herşey söylediğiniz gibi ancak 1 hafta sonra tekrar aynı duruma geliyor sadece 1 kullanıcımda böyle bir durum söz konusu, hardisk'inde sorun olup olmadığınıda kontrol ettim.Hiçbir sorun yok gözüküyor ama dizin hizmeti sürüyor gözüküyor  aynı noktalardada genellikle  çakılıyor.Dolayısıyla 1 hafta sonunda  kullanıcı aradığı mailleri yine bulamıyorum şikayetiyle geliyor.Mail standart pop3 olarak 2010 office versiyonunu kullanıyoruz exchange yada ayrı bir yazılım kullanmıyoruz.Mail pst dosya boyutu 9 gb civarı firmada 18 gb kadar olan hesaplar mevcut ama onlarda bu sorunu yaşamıyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 18/05/2016 15:38

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Bu client sorunu zaten, yani exchange vb ile alakalı değil, bunun en iyi çözümü SSD disk almanızdır.

Gönderildi : 18/05/2016 19:08

Cemal DANACI
(@cemaliii)
Gönderiler: 24
Eminent Member

Merhaba,

Office 2010 outlookta Office 365 sistemi ile mail kullanıyoruz. windows 10 Pro kurulu ve disk 512 Mb SSD buna rağmen client her gün dizin şikateyinde bulunuyor. Çözüme kavuşturmak için bir çok yol denedim fakat sonuç alamadım. Yardımlarınızı rica ediyorum.

Gönderildi : 07/11/2017 19:49

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Merhaba, öncelikle office 365 için en uygun istemci Outlook 2016 olup bunu gerçekten arama ve indeksleme teknolojilerini bilen birisi olarak söylüyorum, yani klasik exchange 2016 için outlook 2016 mantığı değil ki bu da doğru mantık aslında.

Özetle eğer lisansınız var ise bunu deneyebilirsiniz.

Lisansınız yok ama SSD diskiniz olmasına rağmen böyle bir durum var ise bu kullanıcı gerçekten çok mail alıyor ve siliyordur, OST boyutu çok yüksektir. Öncelikle kota koyup, arşivleme yapıp outlook 2010 a biraz daha az bir veriyi indekslemesi için şans verin

Her gün bozulması ise yine anormal eklentileri deneyin, yani örnek sıfır bir bilgisayar ve outlook 2010 yükleyin orada bir bakın bakalım neler oluyor.

AV yazılımında indeks lokasyonuu exclude edin.

http://www.hakanuzuner.com/index.php/outlook-arama-sorunu.html

Gönderildi : 07/11/2017 20:48

Cemal DANACI
(@cemaliii)
Gönderiler: 24
Eminent Member

Merhaba, öncelikle office 365 için en uygun istemci Outlook 2016 olup bunu gerçekten arama ve indeksleme teknolojilerini bilen birisi olarak söylüyorum, yani klasik exchange 2016 için outlook 2016 mantığı değil ki bu da doğru mantık aslında.

Özetle eğer lisansınız var ise bunu deneyebilirsiniz.

Lisansınız yok ama SSD diskiniz olmasına rağmen böyle bir durum var ise bu kullanıcı gerçekten çok mail alıyor ve siliyordur, OST boyutu çok yüksektir. Öncelikle kota koyup, arşivleme yapıp outlook 2010 a biraz daha az bir veriyi indekslemesi için şans verin

Her gün bozulması ise yine anormal eklentileri deneyin, yani örnek sıfır bir bilgisayar ve outlook 2010 yükleyin orada bir bakın bakalım neler oluyor.

AV yazılımında indeks lokasyonuu exclude edin.

http://www.hakanuzuner.com/index.php/outlook-arama-sorunu.html

Hakan hocam öncelikle ilginiz ve hızlı dönüşünüz için çok teşekkür ederim...

diğer 2010 outlook istemcilerinde hiçbir problem yaşamıyorum...

Office 365 dışında önceki .pst dosyalarını da entegre ettiğimde dizin işlemleri daha zor bir hal alıyor ve sürekli başa dönerek indekslemeyi tekrarlıyor...

2016 lisansım olmadığı için malesef şimdilik deneme şansım bulunmuyor...

Kullanıcım gerçekten çok miktarda mail alıyor .ost boyutu ortalama 25 gb civarı. Diğer .pst dosyalarının boyutları 48 gb - 36 gb şeklinde...

Bilgisayarı sıfır aldım ve tüm kurulumlarını yeni yaptım. 

AV tarafında gerekli ayarların hepsi mevcut.

Yardımlarınız ve önerileriniz için teşekkür ederim Hakan hocam.

Gönderildi : 07/11/2017 21:04

Paylaş: