Forum

işyerimde okuduğum ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

işyerimde okuduğum maili evde okumak istemiyorum

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
431 Görüntüleme
(@mehmetkaraman)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

öncelikle herkese merhabalar forum yeni üye oldum benim sorunum şu

windows live mail 2011 kullanıyorum hotmail,gmail ve yahoo mail ait toplam 12 eposta hesabım var ve bunları windows live mail 2011 kullanarak okuyorum sizde takdir edersinizki her posta hesabına ayrı ayrı girip bakmak zaman alıyor şimdi ben bu mailleri işyerimde bakıyorum ama eve gidince saat 17 ten sonra gelen mailleri okumak için evden giriyorum bütün mailler orda da gözüküyor ve mecburen açmak zorunda kalıyorum benim istediğim işyerinde okuduğum mailleri evde okumak istemiyorum yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler

Gönderildi : 02/01/2013 20:05

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

Bahsettiğiniz servislerin POP değil de IMAP hizmetlerini kullanabilirsiniz. İletilerin kopyasını da sunucuda bırakmamalısınız tabi.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/01/2013 21:47

(@mehmetkaraman)
Active Member
Konu başlatıcı

Bahsettiğiniz servislerin POP değil de IMAP hizmetlerini kullanabilirsiniz. İletilerin kopyasını da sunucuda bırakmamalısınız tabi.

cevabınız için teşekkürler bu bahsettiğiniz ayarları windows live mail üzerinde mi yapacağım yoksa hotmail gmail yahoo hesaplarıma girip ordaki ayarlardan mı yapacağım

Gönderildi : 04/01/2013 13:51

(@mehmetkaraman)
Active Member
Konu başlatıcı

cevabınız için teşekkürler bu bahsettiğiniz ayarları windows live mail üzerinde mi yapacağım yoksa hotmail gmail yahoo hesaplarıma girip ordaki ayarlardan mı yapacağım

soruma hala cevap alabilmiş değilim ayrıca imap seçmeme rağmen aynı sorun devam ediyor bu ayarların nasıl yapılacağını açıklayan biri olursa çok memnun olurum teşekkürler

Gönderildi : 26/02/2013 19:36

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

Dikkatten kaçmış kusura bakmayın. IMAP'i servislerden de aktif edilmesi, seçilmesi gerekiyor daha sonra ise mail hesabını programınıza imap ile eklemeniz gerekiyor. Bu konu da bir sürü tutorial arama ile mevcut. Yalnız bazı mail servislerinin IMAP seçeneği yok yani ücretli mesela gmail de ücretsiz. Yukarı da yazmıştım sanırım imap kullanamıyorsanız bir servis de mailleri sunucu da bırak ayarını seçip, kaldırmaktan başka alternatifiniz bulunmuyor malesef. Tek seferlik mail indeksinin inmesi yeterli olmuyor her gelen mail tekrar tekrar başka kutulara düşebilir. 

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/02/2013 20:53

Paylaş: