Forum

Birden Fazla Mx Kay...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Birden Fazla Mx Kaydına erişim

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
430 Görüntüleme
(@mehmettopkaya)
Gönderiler: 221
Reputable Member
Konu başlatıcı

Herkese Selamlar

Yapımda 2 Farklı İp Adresim Mevcut

mail.abc.com mx(10) ip 78.78.78.78.

mail1.abc.com mx(20) ip 88.88.88.88

Modemlerden Biri Kesildigi Zaman Diger İp Üzerinden Maillerim otomatik olarak  Geliyor Yollamada da Sorunum yok

Yapmak İstedigim Şirket Dışındaki Kullanıcıların Outlookunda mail.abc.com tanımlı 78 li ip o modeme erişim olmayınca

mail ayarlarına girip oradaki mail.abc.com mail1.abc.com olarak manual olarak degiştirmek Zorunda Kalıyorum

Bunu Otomatik Hale Getirmek İçin Nasıl bir Yol İzlemem Gerek

Yani 78 ipli modem Kesildiginde  mail.abc.com yerine terminaller otomatik olarak mail1.abc.com un tanımlı oldugu 88 li ipye bakmasını istiyorum Tekrar mail.abc.com Hattı Aktiv Oldugunda Otomatik Olarak Ona Dönmesini İstiyorum Böyle Birşey Mümkünmüdür...

Cevaplar İçin Şimdiden Teşekkürler...

Gönderildi : 27/11/2012 23:27

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

istediğiniz işlem bgp ile yapılabilir. fakat adsl kullanıcısıysanız şansınız yoktur.

Gönderildi : 28/11/2012 00:12

(@mehmettopkaya)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Vakit Ayırdığınız İçin Teşekkürler 
Hattımın Birisi G.SHDSL Digeride Türkcell 3g Karasal Hatta Sorun Olunca Türkcell Devreye Giriyor Bgp İçin Ayrı Bir Bağlantımı Yada bi Cihazmı Gerekli Bilgi verirseniz Sevinirim Kolay Gelsin...

Gönderildi : 28/11/2012 02:21

(@efesulukcu)
Noble Member

aslında bgp destekli network cihazları var, ama siz bunu wan tarafında yapacağınız için servis sağlayıcıdan yapmalısın. genelde bu işlem ayrı lokasyonlu, aynı servis sağlayıcıdan alınan coğrafi olarak ayrı sistemlerde yapılıyor. sizdeki durumu servis sağlayıcınızla bir görüşün

Gönderildi : 28/11/2012 11:13

(@mehmettopkaya)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hoccam Hattın Biri Turktelekom Diger Turkcell Kımınle Ve Nere ile Gorusmem Gerkiyor telokomda 25 port bile actırmak için 1 hafta ugrastıgımız oluyor :))

benim yapmak istedgim yapı için en kesin cozum nasıl olabilir yada siz buna benzer durumlarda nasıl yol izlerdiniz

Teşekkürler... 

Gönderildi : 28/11/2012 13:40

(@efesulukcu)
Noble Member

iki servis sağlayıcınız da aynı değilse şansınız yok demiştim sanırım.

bu gibi istekler biraz üst seviye olduklarından, adsl, 3g gibi yapılarda bunları yapma şansınız olmaz.

Gönderildi : 29/11/2012 16:08

(@mehmettopkaya)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Anladım Hocam Teşekkürler Kolay Gelsin..

Gönderildi : 29/11/2012 21:44

Paylaş: