Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail Server Seçimi ?

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
399 Görüntüleme
(@ArtunARPA)
Gönderiler: 68
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ,,

Şirketimizde 50 kadar sabit 30 lkadar da gezici kullanıcı mevcut.  2 farlı internet domainimiz var . Mail hizmetini POP3 olarak kullanmaktayız.

Bu domainler farklı ISP'lerde olunca yonetimi yonetimi oldukça zorlaşmakta.Ayrıca ortak adres defteri ve Calender kullanma taleplerimiz var

Aklıma Exc 2010 kurarak çozebilirim gibi geliyor ancak her kullanıcını pst dosyası 10GB ve üzeri bir durumda .Hatta bazılarının 25Gb.

Toplamda bakarsam yeni bir server kurmaya kalktığımda 80 kullanıcı için 800gb ya dayukarı bir veritabanına sahip olurum gibime geliyor..

Bu da bence başlangıç için çok fazla ... İşler bayağı çığırından çıkmış...Nasıl yapmalı ,ne yapmalı ,hangi mail server seçmeli ki yapıyı derleyip toparlayabilmek için ...

Tsk 

Gönderildi : 31/07/2012 02:25

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba,
Bu yapıda size en uygun çözüm ofis 365 olacaktırr. Kullanıcılarınız için internetin olduğu her yer, akıllı telefonlar maillerinizin ulaşılmasını sağlayan ortamı ifade eder. 25 gb mailbox, lync ve sharepoint imkanı ile mükemmel bir ürün incelemenizde yarar var.

http://www.cozumpark.com/search/SearchResults.aspx?q=365
http://www.cozumpark.com/search/SearchResults.aspx?q=365&s=110

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 31/07/2012 02:50

Paylaş: