Forum

Alan adını Gmail ap...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Alan adını Gmail apps üzerinde ücretsiz olarak tanımlama..

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
366 Görüntüleme
(@OguzhanTUNC)
Gönderiler: 390
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar Kolay gelsin...

Yeni almış olduğum alan adımı gmail app üzerine almak istiyorum fakat bu konuda pek bilgim yok yardımcı olabilirmisiniz ? 

gmail apps üzerinde bildiğim kadarıyla 10 users ' a kadar ücretsiz mail hesabı açılabilmektedir. bu konuda nasıl bir yol izlemem gerekir. 

ayrıca almış olduğum alan adı name server ı türk firmasıdır bu yüzden gmail üzerinden göremiyorum ve alan adımı doğrulayamıyorum..

Gönderildi : 11/06/2012 18:57

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

(@OguzhanTUNC)
Honorable Member
Konu başlatıcı

işlem tamanlandı teşekkür ederim..

fakat tek sorunum kullanıcıların tarayıcıdan ulaşması istediği alanı yazdığım zaman direk open dns sayfasına yönleniyor olması şimdilik sorunum bu.. büyük ihtimalle dns lerin tam oturmadığından dolayı yönlendiriyor olabilirmi?

Gönderildi : 12/06/2012 00:04

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Kayıtların aktif olması için biraz bekleyiniz.Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/06/2012 00:15

(@OguzhanTUNC)
Honorable Member
Konu başlatıcı

normalde benim yapmak istediğim olay şudur.. 

normal alanıma "mail.google.com/a/oguzhantunc.com "  olarak girebilmekteyim. 

ama ben  " mail.oguzhantunc.com " olarak giriş yapmak istiyorum.. bu arada sadece host um var hosting olayına giriş yapamadım daha 🙂 

normal cpanel de subdomains ayarı olmasına rağmen ben natro sitesinde subdomain olayını göremedim büyük ihtimalle hosting işlemim olmadığından dolayı olabilir diye düşünüyorum.. 

Gönderildi : 12/06/2012 12:25

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Bunu yapabilmek için mail.oguzhantunc.com sub domaini tanımlamalı ve içerisinde bir html kod ile mail.google.com/a/oguzhantunc.com sayfasına yönlendirme scripti yazmalısınız.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/06/2012 14:12

Paylaş: