Forum

Domino Server 8.5 K...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domino Server 8.5 Kullanıcı disable etme

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
423 Görüntüleme
(@mehmetparlakyigit)
Gönderiler: 495
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşalar yapım içerisinde domino server kullanıyorum. Örneğin mehmet adında bir kullanıcıyı disable etmek istiyorum. (kullanıcı kesinlikle hesabına erişemesin )Ama kullanıcının database her hangi bir zarar gelmesin istiyorum. Yönetim istediğinde bu kullanıcının mail databaseni yani mail içeriklerini görmek istiyorum. İlleerleyen zamanlarda da kullanıcıyı tekrar enable hale getirip tekrar maillerini ulaşabilsin istiyorum. Bunu nasıl sağlaya bilirim. domino bilgim hemen hemen hiç yok denecek kadar az bilgilerinize şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 22/05/2012 14:42

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Kullanıcı üzerine gelip özelliklerini açın burada izinler sekmesinde kullanıcıyı Deny Access Group içerisine gönderin işlem tamam olması gerekiyor. Olmazsa password bilgilerini değiştirebilirsiniz.

Gönderildi : 23/05/2012 02:43

(@mehmetparlakyigit)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba kullanıcı üzerine geldiğimde doccument properties diye bir bölüm var. Orada da 
Deny Access Group bölümünü göremedim. 

Gönderildi : 23/05/2012 11:03

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba,

bu kişinin mailbox'ında ki erişim yetkisini kaldırırsaınz o ID ile giriş yapamaz. Böylelikle istediğiiz şekilde disable edilmiş gibi olur. 

bunun için domino admin'e admin ID ile irip kullanıcı mailbox'ına sağ click access control tıklıyorsunuz burda kullanıcıyı kaldırıyosunuz ya da deny access veriyorsunuz.

Gönderildi : 23/05/2012 11:56

(@mehmetparlakyigit)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Şöyle bir yol izledim. Test etme amaçlı deny accsess groups içerisinde bir grup oluşturdum en gelliler adında ve bu guruba kendimi dahil ettim fakat internetten mailimi açmaya çalıştığımda mailime erişim sağlanıyor. 

Gönderildi : 23/05/2012 18:55

Paylaş: