Forum

Exchange Server / M...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Server / Mail dosyalarını Yedekleme Hk.

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
684 Görüntüleme
 EgeM
(@EgeM)
Gönderiler: 9
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Exchange Server mail dosyalarını;

c:\Users\<Kullanıcı_Adı>\Local Settings\Application Data\Microsoft\Outlook

Buradan tüm dosyaları aldım. Daha sonra makineye format çekip yeniden kurulum yaptım.

Kurulumdan sonra mail ayarlarını yapılandırıp Outlook programını kapatıp yedek aldığım dosyaları yeniden aynı dizine kopyaladım. Fakat eski maillere erişemiyoruz.

Sonucta sunucudan yükleneceğini ümit ederek gönder / al yaptım ama 3 Gb data bir türlü inmek bilmedi 🙂 Eski makinenin ghost imajını almış idim. Exchange Mail serverdeki mailleri Office 2003 üzerindeki Outlook ile erişililen dosyaları farklı dizinde midir?

Tüm maillerini nasıl geri alabilirim. ( 3 Gb idi aldığım dosya OST uzantılı ve diğer dosyalarda mevcut )

Konuyla ilgilendiğiniz için şimdiden çok teşekkürler..

Gönderildi : 13/01/2012 03:39

(@canbolat)
Gönderiler: 1253
Noble Member

Merhaba ,

Aldığınız ost dosyasını outlook içine import edemezsiniz.Bunun için kişinin yedeğini alırken outlook'da al/ver yaparak kişinin maillerini pst(kişisel klasör) olarak export etmeniz gerekmektedir.Ost'yi outlookda aynı yerine kopylasanız bile mailler görünmez.Ost to PST tarzı yazılımlar kullanarak mailleri tekrar outlookda görebilirsiniz.

Gönderildi : 13/01/2012 10:52

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Ost to pst programı ile convert edebilirsiniz. Ancak ost var ise zaten mailler mail server zeürinde duruyor demektri. Clent bilgisayarda outlook için yeni bir profil oluştrun, mailleri mail serverdan çekecektir.

Gönderildi : 21/01/2012 02:01

Paylaş: