Forum

Exchange Server 201...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Server 2010 ve Outlook 2010 Sorunu

31 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
8,870 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Sunucuma windows server 2008 R2 st ve exchange server 2010 sp1 kurdum.Owa üzerinden mail gönderip alabiliyorum.Owa üzerinde herşey normal gözüküyor.Fakat  Kendi bilgisayarlarıma Outlook 2010 kurup,menuden exchange mail kurulumu yapmak istediğimde bir türlü sunucuya bağlanamadım.''posta sunucunuzla kurulmuş şifreli bir bağlantı yok'' gibi hatalar alıyorum.Sorunumun Sebebini çözmedim.Acaba sunucuya CAL lisansı yüklemediğim için böyle bir problem ile karşı karşıya kalıyor olabilirmiyim? Ayrıca Cal lisansı gereklimidir onuda açıkcası bilmiyorum. Problemin çözümü için yardımcı olursanız çok sevinirim.

Gönderildi : 10/01/2012 03:15

(@mehmetyayla)
Gönderiler: 550
Honorable Member

Sorun lisansla alakalı değildir.

muhtemelen dns problemi olduğunu düşünüyorum.

istemci bilgisayardan exchange sunucusunun adını çözebiliyor musunuz ? 

Gönderildi : 10/01/2012 04:02

(@Anonim)
Konu başlatıcı

sanırsam haklısınız dns ile ilgili bir sorun yaşıyorum.''Ad Çözülemiyor.Microsoft Exchange baglantısı yok.Bu Eylemi tamamlamak için Outlook Çevrim içi ve bağlı olmalıdır'' diye hata alıyorum. yardımcı olursanız sevinirim

Gönderildi : 10/01/2012 04:41

(@Anonim)
Konu başlatıcı

İstemci bilgisayar ile sunucu bilgisayarın adı çözümleyebiliyorum.karşıma kullanıcı adımı ve şifremi soran bir panel geliyor hatta.ama yinede Ad Çözülemiyor.Microsoft Exchange baglantısı yok.Bu Eylemi tamamlamak için Outlook Çevrim içi ve bağlı olmalıdır'' diye hata alıyorum

Gönderildi : 10/01/2012 23:11

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Blogumuzdaki makaleleri inceler misiniz.

Gönderildi : 10/01/2012 23:29

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Ufuk Bey öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim.Blogtaki tüm Makaleleri inceledim.Eski profil kaldırıp yenisini kurdum.Bilgisayara format atıp tekrar denedim ama nafile.Blogun tüm sayfalarını,makalelerini günlerdir okuyor ve yazılanları deniyorum fakat bir sonuca ulaşamadım.sorunu çözmek için acil yardımlarınıza ihtiyacım var.

Gönderildi : 11/01/2012 13:20

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Hata ekranının görüntüsünü paylaşabilir misiniz?
Bilgisayarınızın ip yapılandırmasını paylaşabilir misiniz?
Exchange ne zaman kuruldu active ettinizmi şu an 120 günlük trial süredenmi kullanıyorsunuz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/01/2012 13:33

(@mehmetyayla)
Honorable Member

Bir tahminde bulunacağım bakalım doğru mu 🙂

İstemci bilgisayar adsl modeme bağlı. İp'sini buradan alıyor. Exchange sunucusu ise modemden ip almıyor, ya da statik ip tanımlı 🙂

Gönderildi : 11/01/2012 14:26

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Resimler gözükmüyor.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/01/2012 16:46

(@Anonim)
Konu başlatıcı

arkdaşlar öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim.Resimler gözükmediği için Rıza bey gönderdiğim mesajları silmek zorunda kaldım.sorunuma gelince çözmüş bulunmaktayım.benzer sorun yaşayan arkadaşlarım olursa.öncelikle servis'lerden exchange server pop3 servis çalışıp çalışmadığını kontrol etsinler.benim servislerde pop3 servis durdurulmuş olarak gözüküyordu ve pop3 servisi tekrar başlatınca sorunum çözülmüş oldu.

Hepinize İyi Çalışmalar,

Gönderildi : 11/01/2012 17:04

(@canbolat)
Gönderiler: 1253
Noble Member

Geri bildirim için teşekkürler.Geçmiş olsun.

Gönderildi : 11/01/2012 17:56

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

arkdaşlar öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim.Resimler gözükmediği için Rıza bey gönderdiğim mesajları silmek zorunda kaldım.sorunuma gelince çözmüş bulunmaktayım.benzer sorun yaşayan arkadaşlarım olursa.öncelikle servis'lerden exchange server pop3 servis çalışıp çalışmadığını kontrol etsinler.benim servislerde pop3 servis durdurulmuş olarak gözüküyordu ve pop3 servisi tekrar başlatınca sorunum çözülmüş oldu.

Hepinize İyi Çalışmalar,

Siz pop3 olarak bağlanacağınızı belirtmediniz sanırım. Mapi client diye düşünmüştük. Zaten Default olarak pop3 servisi disable gelir. Manuel start edip Automatic'e alınması gerekiyor.

Gönderildi : 11/01/2012 19:01

(@mehmetyayla)
Honorable Member

Aslında sorulması gereken soru neden POP3 ile bağlanmaya çalıştığınız olmalı ? 

Gönderildi : 11/01/2012 19:11

(@Anonim)
Konu başlatıcı

aslında sorun çözülmemiş arkdaşlar : ( pop3 çalışmıyormuş ben yanlış yapılandırma yapmışım.kısaca sorunum devam ediyor.exchange olarak outlooktan bağlanamıyorum.acil yardım bekliyorum arkdaşlar..

Gönderildi : 13/01/2012 01:22

(@canbolat)
Gönderiler: 1253
Noble Member

Merhaba ,

Microsoft Exchange System Attendant servisi çalışıyor mu ?

Gönderildi : 13/01/2012 02:17

(@Anonim)
Konu başlatıcı

evet Microsoft exchange system attendat servisi çalışıyor hocam

Gönderildi : 13/01/2012 03:47

(@Anonim)
Konu başlatıcı

sunucuya owa üzerinden baglanıyorum.Outlook da pop3 kullanarak bağlanıyorum.malasef outlookta exchange olarak bağlanamıyorum. günlerdir aldığım hata aynı '' Ad Çözülemiyor.Microsoft Exchange baglantısı yok. Bu Eylemi tamamlamak için Outlook Çevrim içi ve bağlı olmalıdır '' ''.Porfil silmekten,veri dosyalarını klasörlerini boşaltmaktan artık gına geldi.lütfen bir arkadaş yardımcı olsun.

Gönderildi : 13/01/2012 03:52

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Değerli çözümpark sakinleri, 

Varsayılan E Posta Klasörünüz açılamıyor.Klasörlerinizi outlook veri dosyanızla (.ost) eşitleyebilmek için geçerli profiliniz ile Microsoft Exchange Bağlanmalısınız.

Bu hatayla iki haftadır uğraşıyorum ve hala çözmedim.

Gönderildi : 22/01/2012 03:31

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

http://support.microsoft.com/kb/829236/tr

Gönderildi : 22/01/2012 15:15

Sayfa 1 / 2
Paylaş: